Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 4 Aralık 2015

ABONE OL

Engellilerin En Özel Günü

Esenler'de yaşayan engelliler, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde sanata dair tüm hünerlerini sergilediler. Programda tamamı engellilerin el emeği göz nuru çalışmalar da davetlilerin beğenisine sunuldu.

Esenler’de yaşayan engelliler, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde sanata dair tüm hünerlerini sergilediler. Programda tamamı engellilerin el emeği göz nuru çalışmalar da davetlilerin beğenisine sunuldu.

Esenler Belediyesi, Esenler Ortopedik Engelliler Derneği ile birlikte 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle “Dokunuyoruz, Hissediyoruz, Paylaşıyoruz” konulu özel bir program düzenledi. İstanbul Üniversitesi ve İstanbul Rumeli Balkan Kadınlar Derneği’nin de destek verdiği program, Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşti. Programa Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal, Esenler Belediyesi Başkan Danışmanı Mehmet Kaya, ilçede faaliyet gösteren STK temsilcileri ile engelliler ve aileleri katıldı.

HEM FİZİKİ HEM SOSYAL PROJELER

Gecede konuşan Esenler Belediyesi Başkan Danışmanı Mehmet Kaya, “Belediye olarak engellilere yönelik fiziki ve sosyal çalışmalara ve projelerimize aralıksız devam ediyoruz. Engelli derneklerimiz de Esenler’de gayretleriyle önemli hizmetlere imza atıyorlar” dedi.

GÖNLÜMÜZ SİZİNLE

Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal, “Gönlümüz her zaman engellilerimizle ve engelli derneklerimizle. Engelli kardeşlerimiz kendilerini hiçbir zaman yalnız hissetmesinler. Bizler, hayatlarının her anında engelli kardeşlerimizin yanlarında olacağız” diye konuştu. Gecede Ünal ve Kaya’ya engelliler için yaptıkları çalışmalar nedeniyle plaket takdim edildi.

SANATA ENGEL YOK

Konuşmaların ardından engelliler sahneye çıkarak davetlilere şiir ve ilahi dinletileri sundular, şarkılar söylediler. Daha sonra sırasıyla “Sağırın Hasta Ziyareti”, “Gönül Hırsızı” ve “Düzmece Aşk” adlı birbirinden keyifli tiyatro oyunlarını sergilediler. Programda tango gösterisi de yapan engelliler, davetlilere keyifli bir gece yaşattılar.

HÜNERLERİNİ SERGİLEDİLER

Ayrıca program ile birlikte açılan El Sanatları Sergisi’nde, tamamı engellilerin el emeği göz nuru olan çini, ayna, keçe ve yağlı boya tabloları gibi çalışmalar da davetlilerin beğenisine sunuldu. Salı gününe kadar açık kalacak sergideki stantlarda görevli olan engelli vatandaşlar, dileyen misafirlere çalışmaların nasıl yapıldığını uygulamalı olarak anlatıyorlar.

Diğer Haberler