Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 7 Mart 2012

ABONE OL

Engellilerimizi Memurluğa Hazırlıyoruz

Engelli bireylerin yaşamını kolaylaştırmak amacıyla yapmış olduğu hizmetlere bir yenisini daha ekleyen Esenler Belediyesi, Özürlü Memur Seçme Sınavı’na (ÖMSS) girecek olan engelli bireylere kurs hizmeti veriyor.

Engelli bireylerin yaşamını kolaylaştırmak amacıyla yapmış olduğu hizmetlere bir yenisini daha ekleyen Esenler Belediyesi, Özürlü Memur Seçme Sınavı’na (ÖMSS) girecek olan engelli bireylere kurs hizmeti veriyor.

Esenler Belediyesi engellileri sınav maratonunda yalnız bırakmıyor. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği yaparak 29 Nisan 2012 tarihindeki Özürlü Memur Seçme Sınavına (ÖMSS) girecek engelli adaylara destek olan Esenler Belediyesi,  ücretsiz kurs hizmeti veriyor.

Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü Engelliler Koordinasyon Merkezi öncülüğünde Belediye Hizmet Binası’nda engellilere yönelik gerçekleştirilen kurs hizmeti kapsamında;  engelliler alanlarında uzman öğretmenler tarafından dersler alarak Özürlü Memur Seçme Sınavı’na (ÖMSS) hazırlanıyor. Hafta içi ve hafta sonu olmak üzere her gün düzenlenen kursta;  Türkçe, Matematik gibi genel yetenek derslerinin yanı sıra Atatürk İlkeleri İnkılap Tarihi, Temel Yurttaşlık Bilgisi,  Türk Kültür ve Medeniyetleri, Türkiye Coğrafyası, Türkiye ve Dünya ile ilgili genel ve güncel sosyo – ekonomik konularla ilgili genel kültür alanında ÖMS Sınavı’nda engellilerin karşılarına çıkacak branşlarla ilgili eğitimler veriliyor.

Engellilere danışma hizmeti

Engelli bireylerin yaşamını kolaylaştırmak amacıyla yapmış olduğu hizmetlere bir yenisini daha ekleyen Esenler Belediyesi, düzenlediği kurs programı ile ÖMSS adaylarını bilgilendirerek danışma hizmeti de veriyor. Sınava girecek engelli bireylere sınav öncesi yaşanacak karışıklıkları önlemek ve mağdur duruma düşmesini engellemek amacıyla yönlendirme desteği sağladıklarını belirten Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Özcan Hamza, “Sınava girecek olan her bir engelli kardeşimizle yakından ilgileniyor ve onlara her konuda yardımcı oluyoruz” dedi. Hamza, engellilerin sosyal yaşama adapte olmalarını sağlamak için ellerinden ne geliyorsa yaptıklarını belirten Hamza, “Bu sınav onlar için çok önemli. Onlar da bunun bilincinde. Hepsi sınava çok iyi bir şekilde hazırlanıyor, derslerine çalışıyorlar. İnşallah hepsi memur olacak ve iş hayatına atılacaklar” diye konuştu.

Başkandan Motivasyon  ziyareti

Belediye binamızın son katında açılan kursu zaman zaman ziyaret eden Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, ÖMSS’ye hazırlanan memur adaylarına moral veriyor. Böyle bir imtihanın ülkemizde ilk defa düzenlendiğine işaret eden Başkan Göksu, “Sizleri düşünen devletimiz, en iyi şartlarda imtihana girmeniz ve memur olmanız için size böyle bir imkan hazırladı. Bunu iyi değerlendirin. Kesinlikle (Ben başaramam) gibi olumsuz bir havaya kapılmayın. Açtığımız bu kursla zaten diğer adaylardan bir adım öne geçtiniz. İnsan yeter ki, istesin mutlaka başarır. Bu imtihanı sizin de başaracağınıza inanıyor ve hepinize başarılar diliyorum” diyerek ÖMSS adaylarına destek veriyor.

Diğer Haberler