Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 5 Aralık 2017

ABONE OL

Engellilere “külliye” Müjdesi!

Dünya Engelliler Farkındalık Günü dolayısıyla düzenlenen programda konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Türkiye'de belki ikinci bir örneği olmayan büyük bir engelliler külliyesi yapacaklarının müjdesini verdi.

Dünya Engelliler Farkındalık Günü dolayısıyla düzenlenen programda konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Türkiye’de ikinci bir örneği olmayan büyük bir engelliler külliyesi yapacaklarının müjdesini verdi.

Tacirler İmam Hatip Ortaokulu, Dünya Engelliler Farkındalık Günü dolayısıyla bir program düzenledi. Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen programa; AK Parti İstanbul Milletvekili Harun Karaca, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Medi Daş, Esenler İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Feyzullah Sert, çok sayıda veli ile öğrenci katıldı. Görme engelli Selman Caba’nın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program; saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunması ve protokol konuşmaları ile devam etti.

ESENLER’E ENGELLİLER KÜLLİYESİ GELİYOR

Esenler’de 5.335 engellinin yaşadığını belirten Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Bu engelli kardeşlerimiz için belediye olarak, aileleriyle birlikte faydalanabilecekleri, Türkiye’de belki ikinci bir örneği olmayan büyük bir engelliler külliyesi yapıyoruz. Bu külliyenin şu anda projesi son aşamaya geldi. Allah nasip ederse Mart – Nisan gibi inşaatına başlanacak. Yer belediyemiz tarafından üretildi. İnşaatın imalatı da Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapılacak. İçinde her bir engelli kategorisine göre olanakların; özel dizayn edilen engelli kafeteryaların, hamamın, ikame anne merkezinin olduğu ve yüzme havuzlu bir engelliler külliyesi inşa ediyoruz. Bunun çok önemli olduğunu düşünüyorum. Engelliler meselesinde üzerinde büyük bir stres taşıyan anne ve babaları da unutmadık, bu külliyemizi onlara göre tasarladık. İkame annelik merkezinde bu tip uzun süre engelli çocuklarının başından ayrılamayan anne babaları da özel servis tahsis ederek istedikleri yerlere gezmelerine imkan sağlayacağız” diye konuştu.

AŞAMAYACAĞIMIZ ENGEL YOK

Göksu’nun ardından konuşan AK Parti İstanbul Milletvekili Harun Karaca da, “AK Parti hükümetleri olarak tüm insanlarımıza hizmet ediyoruz. Ancak engelli kardeşlerimize imkan verildiğinde dünya şampiyonları olabileceklerini kanıtladılar. Biz sizin duygularınızı, siz de bizim duygularımızı paylaştığınız sürece aşamayacağımız engel yoktur. 2002 yılında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın bütçesi üç milyar liraydı. Bugün neredeyse o bütçenin 17-18 katına ulaştı” şeklinde konuştu. Program, çektirilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

Diğer Haberler