Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 18 Kasım 2016

ABONE OL

Engellilere ‘engelsiz Eğitim’

“Engellilere Engelsiz Eğitim” sloganıyla, Esenler'deki engellilere olası bir afet durumunda yapmaları gerekenler için can kurtaran eğitimler veriliyor.

“Engellilere Engelsiz Eğitim” sloganıyla, Esenler’deki engellilere olası bir afet durumunda yapmaları gerekenler için can kurtaran eğitimler veriliyor.

Engelli ESKAT (Esenler Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi) Projesi kapsamında, Esenler’deki engelli vatandaşların olası bir afet öncesi, sırası ve sonrasında nasıl hareket etmeleri gerektiği, engellilere yönelik acil durum müdahale kapasitesinin artırılması, ailelerde afet bilinci oluşturarak afet risklerinin azaltılması ve gönüllü arama kurtarma ekipleriyle eşgüdümün sağlanması için eğitimler devam ediyor. Marmara Belediyeler Birliği tarafından Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri’nde ‘Afet Yönetimi’ kategorisinde birincilik ödülüne layık görülen proje kapsamında ilçede yaşayan engelliler için can kurtaran eğitimler veriliyor.

ENGELLİLERE AFET BİLİNCİ

“Engelli Afet Bilinci Eğitimi” ile engelli bireylerin bulundukları yeri nasıl tahliye ederek toplanma bölgelerine gitmeleri gerektiği uygulamalı olarak da anlatılıyor. “Engellilere Engelsiz Eğitim” sloganıyla ilçedeki 6 rehabilitasyon merkezi ve İBB Esenler Engelliler Merkezi’nde eğitimler veriliyor. Bu çerçevede Mavi Yıldız ile Şefkatevi Rehabilitasyon Merkezlerinde; engellilere, engelli yakınlarına, fizyoterapistlere ve eğitmenlere eğitimler verilmiş olup, diğer engelli bireylere eğitim desteği devam ediyor.

Diğer Haberler