Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 12 Ekim 2011

ABONE OL

Engellilerden protokol ziyaretleri

Esenler Belediyesi Engelliler Meclisi, engelliler ile ilgili yapılacak çalışmalar hakkında sıkıntılarını ve taleplerini İlçe Kaymakamı Madenoğlu ve Esenler Belediye Başkanı Göksu ile paylaştı.

Esenler Belediyesi Engelliler Meclisi, engelliler ile ilgili yapılacak çalışmalar hakkında sıkıntılarını ve taleplerini İlçe Kaymakamı Madenoğlu ve Esenler Belediye Başkanı Göksu ile paylaştı.

Esenler Belediyesi Engelliler Meclisi’nin ilçe protokolüne yaptığı ziyaretler devam ediyor. Geçtiğimiz hafta İlçe Kaymakamlığını ziyaret eden Engelliler Meclisi,  sıkıntılarını ve taleplerini Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu’na iletti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakan Madenoğlu,  Esenler de dahil olmak üzere Türkiye genelinde yaşanan en büyük sorunun insanımızın bilgi ve kültürel gelişiminin az olmasından kaynaklandığını söyledi.  Birçok konuda olduğu gibi engellilerle ilgili hassasiyetlerin az olmasının bilgi eksikliği nedeniyle olduğunu anlatan Madenoğlu, bu sorunun ülkemizin kültür seviyesindeki hızlı artışla ortadan kalkabileceğini ifade etti. Oldukça verimli ve samimi bir ortamda gerçekleşen ziyaretin ardından Engelliler Meclisi, bu kez Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun kapısını çaldı. Engelliler Meclisi’ni makamında kabul eden Başkan Göksu, Esenler Engelliler Meclisi Başkanı ve Milli Sporcu Ramazan Çuğlan ve ortopedik, işitme, görme ve zihinsel engellilerden oluşan Esenler Belediyesi Meclis üyeleriyle beraber toplantı yaptı. Toplantıda Esenler Engelliler Meclisi Başkanı ve Milli Sporcu Ramazan Çuğlan,  Esenler Belediyesi Engelliler Meclisi ve Belediye Engelliler Koordinasyon Merkezi faaliyetleri hakkında bilgi aktardı. Sıkıntılarını ve taleplerini dile getiren meclis üyeleri de önergelerini yazılı olarak Başkan Göksu’ya verdi. Önergelerin hepsini tek tek inceleyen Göksu, Engelliler Meclisi’nin kendilerine sunacağı her projeye katkı sunacaklarını belitti. Esenler’de engellilerin yaşamlarını kolaylaştırmak ve onlara daha iyi hizmet vermek için engellilerin envanterini çıkartacakları söyleyen Göksu, bu envanterin kent bilgi sistemine kaydedileceğini ifade etti.

Engelliler için Koordinasyon Merkezi

Esenler’de yaşayan engelliler için hazırlanan projeleri de anlatan Göksu,  “Engelsiz Esenler”  ve “Engelliler için İş Geliştirme Merkezi” projelerini hayata geçireceklerini vurguladı. Engelsiz Esenler Projesi ile Esenler’deki tüm yollar ve kaldırımların engellilerin kullanımına uygun olarak düzenleyeceklerini söyleyen Göksu, Engelliler için Kemer Mahallesi’nde bulunan Şefkat Evi’nin bir bölümünün Engelliler Koordinasyon Merkezi olarak hizmet vereceğini kaydetti. Göksu, engellilerin bu merkez sayesinde tek bir çatı altında toplanarak çalışmalarını yürütebileceğini belirtti.Tekstilkent’te de engellilerin istihdamına yönelik bir merkezi hayata geçireceklerini vurgulayan Göksu, “Bizim görevimiz engelli olan bir insanın önündeki engelleri kaldırmak ve engellilerin hayata daha sıkı tutunmaları, hayata bağlanmaları ve tebessüm etmeleri için projeleri hayata geçirmek. Yeter ki sizler bize proje getirin ve bu projeler Esenler’i kapsasın.”  dedi.

Engellilere istihdam imkânı

Türk Telekom ile birlikte engellilere iş imkânı sağlamak için yeni bir projeyi daha hayata geçireceklerini ifade eden Göksu, engeliler ve ev hanımlarının el emeği ürünlerini internet ortamında Türk Telekom aracılığıyla satabilecekleri bir çalışmayı hizmete koyacaklarını kaydetti. Göksu, Engelliler Meclisi’ne bir öneride bulunarak engellilerin sıkıntılarını ve taleplerini masaya yatırmak için merkezi hükümet yetkilileri ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)’nde engellilerle ilgili çalışmalar yürüten görevlilerin de katılımıyla Esenler’de  bir Engelliler Şura’sı yapılmasının gerekli dikkat çekti. Engelliler Meclisi tarafından da olumlu karşılanan bu öneriye olumlu bakan meclis üyeleri, Esenler’deki hizmetlerinden ve engellilere yakın ilgisinden dolayı Başkan Göksu’ya teşekkür etti.

Emniyet Müdürüne nezaket ziyareti

Engelliler Meclisi, Başkan Göksu’nun ardından İlçe Emniyet Müdürlüğü’nü de nezaketen ziyaret ederek,  İlçe Emniyet Müdürü Murat Şahin’e  Engelliler Meclisi hakkında bilgi verdi.

 

 

Diğer Haberler