Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 27 Ekim 2012

ABONE OL

Engelliler Sahneye Çıkıyor

Esenler Belediyesi Engelliler Koordinasyonu öncülüğünde bir araya gelen ilçede faaliyet gösteren engelli dernekleri, “Engelliler Tiyatrosu, Halk Oyunları Ekibi ve Musiki Korosu” projesini hayata geçirmek için kolları sıvadı.

Esenler Belediyesi Engelliler Koordinasyonu öncülüğünde bir araya gelen ilçede faaliyet gösteren engelli dernekleri, “Engelliler Tiyatrosu, Halk Oyunları Ekibi ve Musiki Korosu”  projesini hayata geçirmek için kolları sıvadı.

Sosyal sorumluluk projesi adı altında Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bir projeye daha imza atarak Engelliler Tiyatrosu, Halk Oyunları ekibi ve Musiki Korosu’nu kurmak için harekete geçti.  Proje ile ilgili Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, ilçedeki engelli derneklerinin temsilcileriyle bir istişare toplantısı gerçekleştirdi. Belediyenin Kemer Mahallesi’ndeki tesislerinde gerçekleşen toplantıya; Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Özcan Hamza, Engelliler Koordinasyon Başkanı Ramazan Çuğlan,  AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Meryem İnat, AK Parti Özürlüler Komisyonu  Başkanı Yusuf  Sirkeci, Esenler Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Ali Şimşek,  Görme Engelliler Derneği Başkanı Ali Urlu, Otistik Çocuklar Derneği Başkanı Bekir Saaz, Ortapedik Engelliler Derneği Başkanı Mehmet Sanin ve Başkan Sekreteri Ayşe Özhan,  İşitme Engelliler Dernek Başkanı Remziye Ceylan  ile tiyatro eğitmeni ve  maliye sanat danışmanı Osman Uzun da katıldı.

Toplantıda, “Engelliler Tiyatrosu” projesi hakkında bilgi veren Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Özcan Hamza, bu projenin Esenler’de bulunan engelli vatandaşlar için yeni bir çığır açacağını, önlerine gelen yeni projelerde de Esenler Belediyesi olarak her zaman destekçi olacaklarını ifade etti. Bugüne kadar birçok sosyal sorumluluk projesine imza atan Esenler Belediyesi’nin bu projeden de yüzünün akı ile çıkacağını söyleyen Hamza, projeyle ilgili herkesten destek istedi. Hamza’nın konuşmasının ardından toplantı, dernek temsilcilerinin kendi aralarında projeyle ilgili fikir alışverişinde bulunmasının ardından sona erdi. 

 

Diğer Haberler