Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 13 Temmuz 2011

ABONE OL

Engelliler piknikle coştu

İstanbul Özürlüler Merkezi (İSÖM) Esenler Şubesi ile Esenler Ortopedik Engelliler Derneği işbirliğinde Esenler’deki engelliler, Göktürk Piknik Alanı’nda güzel bir gün geçirmenin mutluluğunu yaşadılar.

İstanbul Özürlüler Merkezi (İSÖM) Esenler Şubesi ile Esenler Ortopedik Engelliler Derneği işbirliğinde Esenler’deki engelliler, Göktürk Piknik Alanı’nda güzel bir gün geçirmenin mutluluğunu yaşadılar.

Esenler Belediyesi Göktürk Gölü Piknik Alanı Esenlerlilere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Özellikle hafta sonları tıklım tıklım dolu olan piknik alanının son hafta misafirleri Esenler’de ikamet eden engelli vatandaşlardı. İstanbul Özürlüler Merkezi (İSÖM) Esenler Şubesi ile  Esenler Ortopedik Engelliler Derneği işbirliğinde Esenler’deki engelliler, Göktürk Piknik Alanı’na götürüldü. Esenler Belediyesi önünden hareket eden otobüslerle piknik alanına ulaşan engelli vatandaşlar ve yakınları, doğa ile baş başa güzel bir gün geçirmenin mutluluğunu yaşadılar.

 Esenlerli özürlülerin pikniğine Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu da eşlik etti. Piknik alanında bulunanlara hitap eden Kaymakam Madenoğlu, hayatın rutin geçmesinin herkesi sıktığını belirterek, “Hele hele özürlüleri daha çok sıkar. Burası piknik için çok uygun bir ortam. Eğer bu piknik organize edilmeseydi evlerimizde pinekleyip duracaktık. Derneklerimizle birlikte bu ortamı bize hazırlayan Esenler Belediyesi’ne ve tüm çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi.

Yaptıklarımız denizde damla

 Yeni anlayış çerçevesinde son yıllarda Esenler Belediyesi, Esenler Kaymakamlığı ve kurulan derneklerle birlikte engelliler için yeni yeni hizmetler üretildiğine işaret eden Madenoğlu, “Ancak bu yaptıklarımız adeta denizde bir damla. Daha çok şey yapacağız. Ancak hep birlikte yapacağız. Artık, iletişim, ahenk içinde çalışma, sonuç alma şeklinde bir anlayış ortaya çıkmıştır. Sizler bir sorun tespit edeceksiniz çözeceğiz, bizler bir sorun tespit edeceğiz çözeceğiz“ diye konuştu.  Esenler Belediyesi Engelliler Koordinasyon Merkezi Sorumlusu Ramazan Çuğlan, ilçedeki engelli dernekleri başkanları, İSÖM yetkilileri ve kalabalık bir özürlü grubu ile ailelerinin katıldığı piknikte Esenler Görmek Engelliler Halk Müziği Korusu verdiği konserle pikniğe ayrı bir renk kattı. Gün boyu gönüllerince eğlenen engelli vatandaşlar, akşam saatlerinde yine otobüslerle Esenler’e döndüler.

 

Diğer Haberler