Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 27 Aralık 2016

ABONE OL

Engelliler Moral Depoladı

Esenler'de yaşayan engelliler ve aileleri Esenler Belediyesi'nce düzenlenen kampta hem tatil yaptılar hem de moral depoladılar.

Esenler’de yaşayan engelliler ve aileleri Esenler Belediyesi’nce düzenlenen kampta hem tatil yaptılar hem de moral depoladılar.

Esenler Belediyesi Kadın Aile ve Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü, Esenler’de yaşayan ortopedik engellileri ve ailelerini Darıca Tatil Köyü’ne 2 günlük kampa götürdü. Esenler Belediyesi Kadın Aile ve Gençlik Hizmetleri Müdürü Cemal Bolat ile İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Süreyya Oskay’ın da katıldığı kampta ‘’Zihinsel Engellerden Kurtulma’’ konulu seminer gerçekleştirildi.

ÖNEMLİ OLAN ÖNYARGILARI KALDIRMAK

İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Süreyya Oskay, katılımcı engelli ve ailelere topluma uyum, oryantasyon ve motivasyon konusunda bir konuşma yaptı. Oskay, hayatta esas olanın zihinden engelleri ve ön yargıları kaldırmak olduğunu yardımlaşma ve sevgi ile hayatı daha yaşanabilir kılınabileceğini anlattı. Seminer sonunda Esenler Belediyesi Kadın Aile ve Gençlik Hizmetleri Müdürü Cemal Bolat engelli ve ailelerine çeşitli hediyeler takdim etti.

TATİL YAPIP MORAL DEPOLADILAR

Engelli ve engelli ailelerine ücretsiz tatil ve iyileştirme imkânı sağlayan kampta, engelliler; sosyal etkinlikler, konferanslar, eğitim seminerleri, psikolojik danışma hizmetleri, gezi ve eğlence programları gibi hizmetlerden de yararlandılar. Televizyon, 24 saat sıcak su, kafeterya, çocuk bahçesi, internet cafe, süs havuzu, yürüyüş parkurlarının yer aldığı kampta, engelli ve aileleri hem tatil yapma imkânı buldu, hem de günlük hayatın stresinden uzakta dinlendiler.

Diğer Haberler