Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 3 Aralık 2014

ABONE OL

Engelliler İçin Çaldılar

Esenler Belediyesi Sanat Evi (ESEV) öğrencileri, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle ilçede yaşayan 2 engelli çocuğu evlerinde ziyaret ederek onlara gitar çalıp ney üfledi.

Esenler Belediyesi Sanat Evi (ESEV) öğrencileri, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle ilçede yaşayan 2 engelli çocuğu evlerinde ziyaret ederek onlara gitar çalıp ney üfledi.

Ziyaretin ilk adresi Havaalanı Mahallesi’nde yaşayan 11 yaşındaki kas hastası Mert Kocaoğlu’nun eviydi. Mert’in ve ailesinin sıcak karşılamasıyla koltuktaki yerlerini alan öğrenciler, samimi ortamda geçen sohbetin ardından şarkılarını Mert için çaldılar. Gitar çalıp ney üfleyen öğrencilere Mert de, alkışlarıyla ve gülen gözleriyle eşlik etti. Mert daha sonra gitarı eline alarak tellerine sevinçle dokundu.

SÖYLEYEMEM AMA İYİ DİNLERİM

Ağabeylerinin kendisine yaptığı sürprize çok sevindiğini belirten Mert, “Evde biraz canım sıkılmıştı. Bugün ağabeylerimin yanıma gelerek bana gitar ve ney çalmasına çok mutlu oldum. Ben de küçükken bir gitarım vardı, onu kendi kendime çalıyordum. Evimizde genellikle ilahiler çalar. Sesim güzel olmadığı için şarkı ya da ilahi söyleyemem ama çok güzel dinlerim” diye konuştu.

KAHKAHALARLA KARŞILADI

Ziyaretlerin ikinci adresi ise Tuna Mahallesi’nde yaşayan minik Halil’in evi oldu. Öğrenciler, geçtiğimiz yıl annesi tarafından terk edilen ve küçük yaşına rağmen büyük hastalıklarla mücadele eden 4 yaşındaki Halil Asaf Koçak’ı evinde ziyaret etti. Sol tarafı felçli olan ve astım hastalığıyla mücadele eden küçük Halil, beslenme ve solunum makinesine bağlı yaşıyor. Ancak gözlerindeki ışıltı ve yüzündeki gülümseme hem O’nu hem de O’nu gören herkesi hayata bir kez daha bağlıyor.

HALİL’İN EYVALLAHI

Esenler Belediyesi Engelliler Koordinasyon Merkezi (ESENKOM) Sorumlusu Rabia Temizkan’ın Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu adına kendisine hediye ettiği arabaya yatağından saçtığı kahkahalarla karşılık veren Halil, ESEV öğrencilerinin de yüzünü güldürdü. Halil, kendisini ziyaret eden büyüklerine elini kalbine götürerek “Eyvallah” hareketiyle teşekkür etmeyi de ihmâl etmedi.

Diğer Haberler