Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 16 Mayıs 2016

ABONE OL

Engelliler Göktürk’te Buluştu

Esenler Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Engelliler Müdürlüğü'nün düzenlediği piknikte Esenlerli engelliler ve aileleri doyasıya eğlendiler. Engelliler, renkli görüntülere sahne olan piknikte doğa ile baş başa güzel bir gün geçirmenin mutluluğunu yaşadılar.

Esenler Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Engelliler Müdürlüğü’nün düzenlediği piknikte Esenlerli engelliler ve aileleri doyasıya eğlendiler. Engelliler, renkli görüntülere sahne olan piknikte doğa ile baş başa güzel bir gün geçirmenin mutluluğunu yaşadılar.

Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul Engelliler Merkezi (İSEM) ile birlikte engelliler ve aileleri için Göktürk’te piknik düzenlendi. Pikniğe; Esenler Görme Engelliler Derneği, Esenler Ortopedik Engelliler Derneği, Esenler Zihinsel Engelliler Derneği, Esenler İşitme Engelliler Derneği ve Esenler Otistik Engelliler Derneği başta olmak üzere ilçedeki tüm engelli dernekleri ve özel rehabilitasyon merkezleri de destek verdi.

Esenler Belediye Başkanlığı önünden ve ilçenin değişik noktalarından hareket eden otobüslerle Göktürk Piknik Alanı’na götürülen engelli vatandaşlar ve yakınları, doğa ile baş başa güzel bir gün geçirmenin mutluluğunu yaşadılar.

Engelliler ve aileleri, yöresel halk oyunları oynayarak gönüllerince eğlendiler. Pikniğe katılanlara, Esenler Belediyesi tarafından kahvaltı ve öğle yemeği de ikram edildi.Gün boyu gönüllerince eğlenen engelli vatandaşlar, akşam saatlerinde yine otobüslerle Esenler’e döndüler.

Diğer Haberler