Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 11 Mayıs 2015

ABONE OL

Engelliler Doyasıya Eğlendiler

Esenler Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Engelliler Müdürlüğü'nün düzenlediği piknikte Esenlerli engelliler ve aileleri doyasıya eğlendiler. Engelliler, renkli görüntülere sahne olan piknikte doğa ile baş başa güzel bir gün geçirmenin mutluluğunu yaşadılar.

Esenler Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Engelliler Müdürlüğü’nün düzenlediği piknikte Esenlerli engelliler ve aileleri doyasıya eğlendiler. Engelliler, renkli görüntülere sahne olan piknikte doğa ile baş başa güzel bir gün geçirmenin mutluluğunu yaşadılar.

Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü koordinatörlüğünde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul Engelliler Merkezi (İSEM), Esenler Görme Engelliler Derneği, Esenler Ortopedik Engelliler Derneği, Esenler Zihinsel Engelliler Derneği başta olmak üzere ilçedeki tüm engelli dernekleri ve özel rehabilitasyon merkezleri işbirliğinde engelliler için piknik düzenlendi.

Esenler Belediyesi önünden ve ilçenin değişik noktalarından hareket eden otobüslerle Göktürk Piknik Alanı’na götürülen engelli vatandaşlar ve yakınları, doğa ile baş başa güzel bir gün geçirmenin mutluluğunu yaşadılar.

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı “Benim Dünyam Rengarenk” adlı tiyatro grubu pikniğe katılanlara bir sürpriz yaptı.Birbirinden güzel skeçleriyle izleyiciyi kahkahaya boğan tiyatro grubu engellilerden tam not aldı.Tiyatro gösterisinin ardından engelliler ve aileleri, yöresel halk oyunları oynayarak gönüllerince eğlendiler. Organizasyonda ailelere Esenler Belediyesi tarafından kahvaltı ve öğle yemeği de ikram edildi.

Diğer Haberler