Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 18 Mart 2015

ABONE OL

Engelliler Arası İlahi Okuma Yarışması

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen Engelliler Arası İlahi Okuma Yarışması'nın yarı final elemeleri Esenler'de yapıldı.

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen Engelliler Arası İlahi Okuma Yarışması’nın yarı final elemeleri Esenler’de yapıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Esenler Belediyesi, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İstanbul İl Müdürlüğü ve İstanbul İl Müftülüğü, toplumun her kesiminde engelli bilinci ve farkındalık oluşturmak için Kutlu Doğum Haftası kutlamaları kapsamında Engelliler Arası İlahi Okuma Yarışması düzenledi. Yarışmanın Avrupa yakası yarı final elemeleri, 17-18 Mart tarihlerinde Esenler Belediyesi’nin ev sahipliğinde Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi.

HÜNERLERİNİ SERGİLEDİLER

İlahi Okuma Yarışması’nın yarı final elemelerine 6 farklı kategoride 10-25 yaş aralığında 300’ün üzerinde engelli vatandaş katıldı. İlk gün erkek, ikinci gün ise kadın yarışmacıların sahne aldığı elemelerde yarışmacılar, daha önceden belirlenen 20 ilahiden birini en iyi şekilde seslendirmeye çalıştılar.

FİNAL MÜCADELESİ YİNE ESENLER’DE

Anadolu yakasındaki yarı finale elemeleri ise Kadıköy Engelliler Merkezi’nde gerçekleştirildi. Engelliler Arası İlahi Okuma Yarışması’nın finali, 2 Nisan 2015 tarihinde Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde yapılacak. Dereceye giren yarışmacılar, ödüllerini 15 Nisan tarihinde yine Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenecek törenle alacaklar.

Diğer Haberler