Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 4 Mayıs 2015

ABONE OL

Engelli Gençlere Asker Kınası

Engelliler Haftası kutlamaları kapsamında Avrupa Yakası’ndaki 193 engelli asker adayı için Esenler’de "kına gecesi" düzenlenecek. Gençlerin askerlik heyecanına, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da ortak olacak.

Engelliler Haftası kutlamaları kapsamında Avrupa Yakası’ndaki 193 engelli asker adayı için Esenler’de “kına gecesi” düzenlenecek. Gençlerin askerlik heyecanına, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da ortak olacak.

Fiziksel veya zihinsel engelleri nedeniyle yaşıtları gibi askere gidemeyen gençlerin temsili olarak vatani görevlerini yerine getirmeleri için başlatılan 1 günlük askerlik uygulamasında 193 genç ve aileleri Esenler’de bir araya gelecek.

Esenler Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İstanbul Engelliler Müdürlüğü (İSEM), engelli gençler için Dörtyol Meydanı’nda davullu, zurnalı kına gecesi düzenleyecek. 6 Mayıs Çarşamba günü saat 18.00’de başlayacak programda İBB Engelliler Müdürlüğü Mehteran Takımı ve İSEM X grubu bir konser verecek.

Engelli gençlerin birbirinden renkli gösterilerine de sahne olacak kına gecesinde 193 engelli ailesi, evlatlarını askere göndermenin mutluluğunu yaşayacak.Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ve Esenler Müftüsü Halil Şekerci de gençlerin askerlik heyecanına ortak olacak.

Kahramanlık ve Asker Türküleri eşliğinde engelli asker adaylarının asker kınaları yakılacak. Programın sonunda Esenler Müftüsü Halil Şekerci, engelli gençler için “Asker Duası” yapacak.

Diğer Haberler