Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 6 Mart 2012

ABONE OL

Engelli Çocukların Yüzü Güldü

Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, “Engelleri Birlikte Aşalım” projesi kapsamında AK Parti İlçe Başkanı Umut Özkan ile birlikte Esenler’de yaşayan ihtiyaç sahibi engelli çocukları ziyaret ederek, onlara hediyeler verdi.

Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, “Engelleri Birlikte Aşalım” projesi kapsamında AK Parti İlçe Başkanı Umut Özkan ile birlikte Esenler’de yaşayan ihtiyaç sahibi engelli çocukları ziyaret ederek, onlara hediyeler verdi.

Esenler’de yaşayan engellilerin sosyal yaşama adapte olmaları için çalışmalarına aralıksız devam eden Esenler Belediyesi “Engelleri Birlikte Aşalım” projesi kapsamında engelli çocuklara destek olmaya devam ediyor.  İlçede yaşayan engelli çocukların ihtiyaçlarını karşılayan ve onları yalnız bırakmayan Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü öncülüğünde engelli çocukları evlerinde ziyaret ederek onlarla birebir ilgileniyor. Belirli aralıklarla gerçekleşen ziyaretler kapsamında bu kez ilçenin 3 farklı mahallesinde yaşayan engelli çocukları evlerinde ziyaret eden Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün ziyaretlerine AK Parti İlçe Başkanı Umut Özkan da katıldı. Ziyaretlerde ilk adres ise;  bedensel engelli 6 yaşındaki İlayda Gamze Şenel’in evi oldu.

Nenehatun Mahallesi’nde ailesiyle beraber yaşayan İlayda, tek başına ayağa kalkamadığı için misafirlerini yatağında karşıladı. Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette İlayda, kendisine hediye edilen çocuk arabasını görünce çok sevindi. Konuşamadığı için sevincini yüzündeki tebessüm ile ifade eden İlayda’nın umut dolu bakışları herkesi duygulandırdı.

Esenler Belediyesi her zaman yanımızda Ziyaretlerin ikincisini Turgutreis Mahallesi’nde oturan 5 yaşındaki daum sendromlu Muhammed Mahmut Bozdağ’ın evine yapan yetkililer, sempatik ve neşeli hareketleriyle dikkat çeken Muhammed’le uzun süre sohbet ederek hoşça vakit geçirdi.

Fizik tedavisi gören ve haftada 2 gün down sendromlu çocukların eğitim gördüğü bir rehabilitasyon merkezinde eğitim alan 2,5 yaşındaki Bozdağ, ziyaret boyunca herkesin neşe kaynağı oldu. Kendisine hediye edilen boya kalemleri ve balon ile çok mutlu olan Muhammed, misafirlerine çok teşekkür etti. Ziyaretten çok memnun olduklarını dile getiren Muhammed’in annesi Leyla Bozdağ da, “Allah razı olsun. Esenler Belediyesi her zaman yanımızda. Bizi hiç yalnız bırakmıyorlar” dedi.

Sevincini öpücükleriyle gösterdiSon olarak 3 yaşındaki Yiğit Demirtaş’ı ziyaret eden yetkililer, düztabanlık problemi olan ve yürümekte sıkıntı yaşayan Demirtaş’a doktorların onayıyla hazırlanan özel bir ayakkabı hediye ettiler. Ayakkabıyı alır almaz giyen ve çok beğenen Demirtaş, ziyaretten duyduğu memnuniyeti herkesin yanaklarına kondurduğu öpücüklerle gösterdi. 

 

Diğer Haberler