Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 11 Mayıs 2012

ABONE OL

Engelli Çocuklara Evinde Ziyaret

Esenler Belediyesi engelli çocukları, Engelliler Haftası’nda da yalnız bırakmadı. İlçedeki engelli çocuklara sürpriz bir ziyaret yapan Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, birbirinden güzel hediyelerle engellileri sevindirdi.

Esenler Belediyesi  engelli çocukları,  Engelliler Haftası’nda da yalnız bırakmadı. İlçedeki engelli çocuklara sürpriz bir ziyaret yapan Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, birbirinden güzel hediyelerle engellileri sevindirdi.

Esenler’de engelli çocuklara her zaman yardım elini uzatan Esenler Belediyesi, Engelliler Haftası’nda da engellileri unutmadı. Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, düzenlediği bir programla İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli toplum destekli emniyet mensuplarıyla birlikte ilçedeki engelli çocukları evlerinde ziyaret etti. Ziyaretlerin ilkini Birlik Mahallesi’nde yaşayan 15 yaşındaki Kübra Yalçın’ın evine yapan ekipler, mental reterdasyon (zihinsel gerilik) hastası Yalçın’la sohbet ederek ona moral verdi. Misafirlerini güler yüzle karşılayan Yalçın, ziyaretten çok memnun kaldı. Keyifli ve samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette heyecanlı tavırlarıyla dikkat çeken Yalçın, Engelliler Haftası’nda kendisini hatırlayıp ziyaret eden misafirlerine teşekkür ederek, “Beni çok mutlu ettiniz. İyi ki varsınız” dedi. Yalçın,  günün ilerleyen dakikalarında kendisine hediye edilen kol saatini de görünce çok sevindi. Saati hemen bileğine takan ve çok beğenen Yalçın, herkese teşekkür etti.

KİMİSİNE TOP, KİMİSİNE ARABA Yalçın’ın ardından Çiftehavuzlar Mahallesi’nde yaşayan Muhammed Aş ziyaret edildi. Ziyarette sempatik ve neşeli hareketleriyle dikkat çeken Muhammed, herkesin neşe kaynağı oldu. Hal ve hatırını soran misafirleriyle uzun uzun sohbet eden Muhammed, kendisine hediye edilen futbol topunu görünce sevinçten deliye döndü. Kardeşi ile birlikte topla oyunlar oynayan Aş, herkese tebessüm ettirdi. Aş’ın ardından zihinsel engelli Rabia Ağaya’nın evinin yolunu tutan ekipler, kendilerini kapıda karşılayan Rabia ile hoşça vakit geçirdi. Kazım Karabekir Mahallesi’nde ailesiyle beraber yaşayan Rabia’ya oyuncak bir bebek hediye eden ekipler, küçük kızı yanaklarından öperek engelliler haftasını kutladı. Ziyaretlerin sonuncunu Menderes Mahallesi’nde oturan Eymen Yılmaz ve Davutpaşa Mahallesi’nde yaşayan Ömer Faruk Terzi’ye yapan ekipler, her iki engelli çocukla keyifli vakit geçirerek onları hediyelerle mutlu etti. İşitme engelli Ömer Faruk ise kendisine oyuncak bir polis arabası hediye eden polislere yoğun bir ilgi gösterdi.

Diğer Haberler