Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 7 Mayıs 2014

ABONE OL

Engelli Asker Adaylarına Kına Gecesi

Engelliler Haftası kutlamaları çerçevesinde İstanbul’un Avrupa Yakası’ndaki 100 engelli asker adayı için Esenler’de kına gecesi düzenleniyor.

Engelliler Haftası kutlamaları çerçevesinde İstanbul’un Avrupa Yakası’ndaki 100 engelli asker adayı için Esenler’de kına gecesi düzenleniyor.

Fiziksel ve zihinsel engelleri yüzünden yaşıtları gibi askere gidemeyen engelli gençlerin temsili olarak vatani görevlerini yerine getirmeleri için başlatılan 1 günlük askerlik uygulamasından yararlanacak 100 genç ile aileleri kına gecesinde bir araya gelecek.

Esenler Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İstanbul Engelliler Merkezi (İSEM) ve İstanbul’un Avrupa Yakası’ndaki ilçelerde faaliyet gösteren engelli derneklerinin ortaklaşa düzenlediği programla, Esenler Dörtyol Meydanı’nda davul – zurnalı kına gecesi düzenlenecek.

KINALARI YAKILACAK

8 Mayıs Perşembe akşamı saat 18.00’da başlayacak programda ilk olarak İBB Engelliler Müdürlüğü Avrupa Müzik Grubu Sıra Gecesi düzenleyecek. Hep bir ağızdan türkülerin söyleneceği gecede İBB Engelliler Müdürlüğü Mehteran Takımı da bir konser verecek. Engelli gençlerin birbirinden renkli gösterilerine de sahne olacak kına gecesinde 300 engelli ailesi de evlatlarını askere göndermenin mutluluğunu yaşayacak.

DUALARLA UĞURLANACAKLAR

Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler Müftüsü Halil Şekerci ve İBB Engelliler Müdürü Bekir Köksal’ın da gençlerin askerlik heyecanını paylaşacak. Ardından da Kahramanlık ve Asker Türküleri eşliğinde engelli asker adaylarının asker kınaları yakılacak. Programın sonunda Esenler Müftüsü Halil Şekerci, Asker Duası yapacak.

Gençler, 12 Mayıs Pazartesi günü İstanbul İl Jandarma Komutanlığı Çekmeköy Alemdağ Kışlası’nda 1 günlük temsili askerliklerini yaparak teskere alacaklar.

Diğer Haberler