Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 16 Şubat 2015

ABONE OL

‘en Sevgili’ Esenler’de Anıldı

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenlerli Sivaslılar tarafından düzenlenen "En Sevgili" programında bir konuşma yaparak, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.a.v.) sevgisinin çok iyi öğretilmesi gerektiğini söyledi.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenlerli Sivaslılar tarafından 14 Şubat’ta düzenlenen “En Sevgili” programında bir konuşma yaparak, Hz. Muhammed (S.a.v.) sevgisinin çok iyi öğretilmesi gerektiğini söyledi.

Sivaz Zara Yayıközü Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Gençlik Kolları, 14 Şubat Sevgililer Günü düzenlediği “En Sevgili” programında, sevgililer sevgilisi Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’i (S.a.v.) andı. Esenler Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, eski AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, Sivaslılar Eğitim Kültür Ve Yardımlaşma DerneğiGenel Başkanı Hanifi Toptaş, Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Aksu, AK Parti Esenler Gençlik Kolları Başkanı Hacı Ahmet Kılıç ve Sivaslılar Eğitim Kültür ve Yardımlaşma DerneğiEsenler Şube Başkanı Şerafettin Korkmaz katıldı. Program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve ilahilerle başladı.

ÜMMETİYİZ DİYİP YETİNMEYİN

Programda bir konuşma yapan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, programda emeği geçenlere teşekkür ederek, “Bugün 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla otellerde ve restoranlarda rezervasyonlar yapıldı. Ama bugün Derneğimiz Sevginin ve sevgilinin en yücesini, Hz. Peygambere olan ilahi aşkın tecellisini, ortaya çıkarmak ve O’nu anmak için bir araya gelerek emek sarf eden herkese teşekkür ediyorum. Ancak kimse ‘Ben Hz. Peygamberin ümmetiyim’ diyip yetinmesin. O’nun durduğu gibi durmak, inandığı gibi inanmak, sevdiği gibi sevmek bizim için asli ve temel görevdir. Bu açıdan her birimiz kendi neslimize Hz. Peygamber sevgisini çok iyi öğretmeliyiz. Peygamberimizin hayatını çok iyi öğretmeliyiz” dedi.

Program, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’i (S.a.v.) anlatan sohbet ve şiirler ile sona erdi.

Diğer Haberler