Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 2 Ekim 2013

ABONE OL

En Önemli Miras, Anne Sütü

“Anne Oluyorum” sloganıyla düzenlenen sağlıklı gebelik ve sağlıklı çocuk eğitim programının ikincisinde anne adaylarını bilgilendiren Psikolog Yasin Eksen, “Annelerin çocuklarına bırakacağı en önemli miras, anne sütüdür” dedi.

“Anne Oluyorum” sloganıyla düzenlenen sağlıklı gebelik ve sağlıklı çocuk eğitim programının ikincisinde anne adaylarını bilgilendiren Psikolog Yasin Eksen, “Annelerin çocuklarına bırakacağı en önemli miras, anne sütüdür” dedi. Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından, “Anne Oluyorum” sloganıyla, ilçede yaşayan anne adaylarına yönelik düzenlenen sağlıklı gebelik ve sağlıklı çocuk eğitim programının ikincisi gerçekleşti. Eğitimler kapsamında Esenler Belediyesi Sanat Evi’nde (ESEV) düzenlenen ikinci programda Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nde görevli Psikolog Yasin Eksen, 0-6 yaş grubu çocukların bedensel ve zihinsel gelişimi ile sağlıklı anne baba tutumları konularında anne adaylarını bilgilendirdi. MAKUL OLAN, DEMOKRATİK YAKLAŞIM

Anne sütünün yeni doğan bebeklerdeki zihinsel, fiziksel ve duygusal açıdan öneminden bahsederek söze başlayan Eksen, “Annelerin çocuklarına bırakacağı en önemli miras, anne sütüdür” dedi. Çocukların zihinsel gelişiminden de söz eden Eksen, “Çocuğun zihni, örneğin herhangi bir oyuncak gibi bazı uyaranlara maruz kalıyor. Anne babaların bu uyaranları çeşitlendirmesi lazım ancak bunun fazlaya kaçmaması gerekiyor. Yani bu uyaranların da sınırlandırılması lazım” şeklinde konuştu. “Sağlıklı gelişim için çocuğun birtakım kurallara ihtiyacı var” diyen Eksen, “Makul olan, demokratik yaklaşım” diye konuştu. Empati kurmanın da çocuğun gelişimine sağlıklı etkide bulunacağını belirten Eksen, anne adaylarının merak ettikleri soruları da yanıtladı.

Diğer Haberler