Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 13 Şubat 2014

ABONE OL

En İyi Hediye; Huzurlu Bir Aile

‘Huzurlu Aile Sohbetleri’ konusunda seminer veren Aile Danışmanı Saliha Erdim, çocuklara verilecek en iyi hediyenin huzurlu bir aile olduğunu söyledi.

‘Huzurlu Aile Sohbetleri’ konusunda seminer veren Aile Danışmanı Saliha Erdim, çocuklara verilecek en iyi hediyenin huzurlu bir aile olduğunu söyledi. Aile Danışmanı Saliha Erdim, Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Esenler Müftülüğü tarafından düzenlenen program kapsamında Esenlerli kadınlara ‘Huzurlu Aile Sohbetleri’ konusunda seminer verdi. Esenler Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen seminere; Esenler Müftüsü Halil Şekerci , Esenler Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü Mustafa Bağdatlı ve çok sayıda Esenlerli kadın katıldı.

YAŞAMAK LAZIM

Programda bir konuşma yapan Esenler Müftüsü Halil Şekerci, ailenin önemine dikkat çekerek, “Aile, bir milletin en küçük topluluğudur. Dolayısıyla aile huzurlu ve mutlu olursa millet de huzurlu olur. Aile içerisinde ise en önemli unsur karşılıklı sevgi ve saygı olmasıdır. Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav) ‘Sizin en hayırlı olanınız ailesine iyi davranandır’ demiş. Cennetin en kestirme yolu sevgidir. Elimizden geldiğince iyilik yapmaya çalışalım. Tabi söylenenlerin sadece bir söylem olarak kalmaması gerekiyor. Daha çok söylemek, düşünmek ve yaşamak lazım” dedi.

BEYNİNİZ SİZİ ONAYLAR

Şekerci’nin ardından sahneye gelen Saliha Erdim, Allah’ın tüm insanları özel yarattığını belirterek, “Bir ressam 100 tablo çizse, 101.’si diğerlerine benzer. Ama Allah her insanı farklı yaratmış. Bu yüzden hayattaki her anımız da özeldir. Her sabah kalktığımızda, sağlığımız için Allah’a şükretmeliyiz. Beyniniz sizi her zaman onaylar. Eğer ‘ben yapamam, bunun altından kalkamam’ derseniz beyninizde ‘evet yapamazsın’ diye sizi onaylar. Bu yüzden her zaman yapabileceğinize inanın. İnsanoğlu istediği her şeyi Allah’ı yanında hissettiği zaman yapabilir” şeklinde konuştu.

EN İYİ HEDİYE; HUZURLU BİR AİLE

İmamı Gazali’nin ‘Doğru ağacın gölgesi de doğru olur’ sözünü hatırlatan Edim, “Çocuklarınıza yapacaklarını söylemeyin. Onların yapacaklarını siz yaşayın. Örneğin, çocuğunuza çok televizyon izleme derken, siz izliyorsanız bu sözünüzün çok önemi olmayacaktır. 0-6 grubu yaş çocuklar özellikle görerek öğrenir. Çocukların ilk öğrenme yöntemi idol alma yöntemidir. Dolayısıyla çocuklar ailenin aynasıdır. Bir çocuğa verilecek en iyi hediye ise huzurlu bir ailedir” diye konuştu.

Diğer Haberler