Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 27 Kasım 2017

ABONE OL

En Büyük Devrimi Resulullah Yaptı

"Mevlâna'dan Öğütler" programında konuşan Prof. Dr. Emin Işık, "Peygamber Efendimiz çöl şartlarında yetişmiş, ilkel, kız çocuklarını gömen o kavimden, tüm dünyaya örnek olacak bir ümmet meydana getirmiştir, bundan daha büyük şefaat ve devrim olamaz" dedi.

“Mevlâna’dan Öğütler” programında konuşan Prof. Dr. Emin Işık, “Peygamber Efendimiz çöl şartlarında yetişmiş, ilkel, kız çocuklarını gömen o kavimden, tüm dünyaya örnek olacak bir ümmet meydana getirmiştir, bundan daha büyük şefaat ve devrim olamaz” dedi.

İlahiyatçı Yazar Prof. Dr. Emin Işık, Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün düzenlediği “Mevlâna’dan Öğütler” programı kapsamında Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde Esenlerliler ile bir araya geldi.

İLKEL DÖNEMDE ÂLİMLER YETİŞTİRDİ

Peygamber Efendimizin ilkel bir dönemde büyük âlimler yetiştirdiğini söyleyen Işık, şöyle konuştu:

“Peygamber Efendimiz çöl şartlarında yetişmiş, ilkel, kız çocuklarını gömen o kavimden, tüm dünyaya örnek olacak bir ümmet meydana getirmiştir, bundan daha büyük şefaat ve devrim olabilir mi? İnsan ve toplum üzerinde bu kadar etkili olmuş, kızlarını gömen insanlardan, Hz. Ömer’ler, büyük alimler, adil insanlar, büyük mücahitler, büyük kahramanlar yetiştirmiş bir peygamber var. İnsandan başlamayan hiçbir devrim başarılı olamaz, evvela insanı alıp eğiteceksin. Tüm büyükler önce insandan başlamışlardır. Allah iki dünyada da Peygamber Efendimiz’in yolundan ve izinden ayırmasın. ‘Siz, hayırlı bir ümmet olarak insanlığın faydası için meydana getirildiniz’ diyor Allah, önce Kur’an’daki Muhammed’i anlamak lâzım. Peygamberimizi anlatan en büyük hilye Allah kelâmıdır. Kendi içlerinden bir peygamber göndererek Allah, müminleri minnet içerisinde bırakmıştır. Allah’a hamd ve teşekkür borcumuz var. Peygamber Efendimiz için, Kur’an için ve Muhammed ümmeti olduğumuz için ömrümüzün sonuna kadar hamd etmeliyiz.”

Diğer Haberler