Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 21 Aralık 2012

ABONE OL

Emniyet’ten Vatandaşa: “direkt Görüşelim”

Esenler İlçe Emniyet Müdürlüğü, ilçe halkına daha hızlı ve daha iyi hizmet verebilmek için çalışmaları internet ortamına taşıdı. İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün kurduğu yeni web sitesindeki online uygulamalarla artık vatandaşlar işlemlerinin büyük bir bölümünü internetten de yapabilecek.

Esenler İlçe Emniyet Müdürlüğü, ilçe halkına daha hızlı ve daha iyi hizmet verebilmek için çalışmaları internet ortamına taşıdı. İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün kurduğu yeni web sitesindeki online uygulamalarla artık vatandaşlar işlemlerinin büyük bir bölümünü internetten de yapabilecek.   Esenler İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen www.esenler.istanbul.pol.tr  web sitesi, düzenlenen bir programla basın mensuplarına tanıtıldı. İlçe Emniyet Müdürlüğü Konferans Salonu’nda gerçekleşen toplantıya; Esenler İlçe Emniyet Müdürü Zülküf Atılgan ve ilçede görev basın mensupları katıldı. Sabah 09:00’da sabah kahvaltısı ile başlayan programda Esenler İlçe Emniyet Müdürü Zülküf Atılgan, barkovizyon gösterisi eşliğinde yeni web  sitesini gazetecilere tanıttı. Sitenin kuruluş amacını “Direkt görüşelim” felsefesine dayandırdıklarını söyleyen Atılgan, “Vatandaşların problemlerini direkt biz çözelim, bunu istiyoruz” dedi. “İyi ve sıkı bir iletişim çağımızın bir gereğidir” diyen Atılgan, bu bağlamda İlçe Emniyet Müdürlüğü sitesini kurduklarını belirterek, “ Bir aylık yoğun bir çalışmanın sonucunda emniyet mensuplarımızdan İsmail Tengirşek’in öncülüğünde hiçbir masraf yapmadan bu siteyi kurduk.

Sitenin kurulması bizden ‘www.esenler.istanbul.pol.tr’ın tanıtımı sizden” dedi. Yapmış oldukları web sitesi ile direkt olarak vatandaşın Emniyet’teki gerekli mercilere internet ortamından ulaşabileceklerini belirten Atılgan, “Şimdiye kadar vatandaşın şikayet, dilek ve temennileri bize dolaylı yollardan geliyordu. Cumhurbaşkanlığı’ndan, Başbakanlık’tan, bakanlıklardan, Esenler Kaymakamlığı’ndan, Esenler Belediyesi aracılığı ile bize şikayetler geliyordu. Vatandaşın kapısında terk edilmiş bir araç var. O aracın kaldırılması için Cumhurbaşkanlığı’na müracaat eden vatandaş var. Çeşitli yazışmalar derken o konu bize 15 gün sonra geliyor. Halbuki direkt olarak bize müracaat etse dakikalar içinde çözebiliriz. İşte bu düşünce ile bu internet sitesini kurduk” şeklinde konuştu.  Sitede “Esenler polisi Esenler’i dinliyor” diye bir bölüm de oluşturacaklarını söyleyen Atılgan, “Şu anda vatandaşların bize en çok sorduğu soruları topluyor ve cevaplandırıyoruz. Bunları bir süzgeçten geçirerek vatandaşlardan en çok gelen sorulara cevaplar oluşturacağız. Vatandaş verilen cevaplar içinde aradığını bulamıyorsa sorusunu yine sorabilecek” diye konuştu.  İlçe Emniyet Müdürlüğü Atılgan, ilçede yürüttükleri çalışmalar hakkında da  bilgi verdikten sonra, basın mensuplarının hizmet vermeye başlayan siteyle ilgili sorularını da cevapladı. Atılgan, programın sonunda basın mensuplarına çalışmalarına verdikleri desteklerden dolayı birer teşekkür belgesi verdi. 

 

Diğer Haberler