Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 26 Mart 2014

ABONE OL

Emlak Konut İnşaat Ruhsatını Aldı

Ülkemizde ilk defa Esenler Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’ni üstlenen Emlak Konut GYO, Esenler Belediyesi’nden inşaat ruhsatını aldı.

Ülkemizde ilk defa Esenler Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’ni üstlenen Emlak Konut GYO, Esenler Belediyesi’nden inşaat ruhsatını aldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ülkemizdeki kentsel dönüşüm seferberliğini başlattığı Esenler Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’ni üstlenen Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., gerekli işlemleri tamamlayarak Esenler Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nden inşaat ruhsatını aldı. Böylece, Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin Havaalanı Mahallesi’nde inşaatlara başlaması için önünde herhangi bir engel kalmadı. Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin yakın bir zamanda Havaalanı Mahallesi kentsel dönüşüm alanında inşaatlara başlanacağı öğrenildi.

Konu ile ilgili olarak Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Esenler Belediyesi ve Esenler İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ESKON) arasında 28.02.2013 tarihinde işbirliği protokolü imzalanmıştı.

SEÇİMDEN SONRA BAŞLIYOR

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’nde sona gelindiğini belirterek, “İnşaatların başlaması için her türlü hazırlık tamamlandı. Seçimlerin hemen ardından inşaatlar başlayacak ve hızlı bir şekilde devam edecek. Sektörün en köklü kuruluşlarından birisi olan Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. ülkemizde ilk defa böylesine büyük bir kentsel dönüşüm projesinde görev almış oldu. İşbirliğimiz bu yönüyle de hem Esenler, hem de ülkemiz için büyük önem arz ediyor. Hayırlı olsun” dedi.

Diğer Haberler