Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 31 Aralık 2014

ABONE OL

Emek De Onlardan Yemek De…

Esenler’de yaşayan ortopedik engellilerin Filografi, Ayna ve Seramik Kursu'nda yaptıkları el emeği ürünler, düzenlenen bir kermesle ortopedik engelliler yararına satışa sunuldu.

Esenler’de yaşayan ortopedik engellilerin Filografi, Ayna ve Seramik Kursu’nda yaptıkları el emeği ürünler, düzenlenen bir kermesle ortopedik engelliler yararına satışa sunuldu.

Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ile İstanbul Üniversitesi’nin Esenler’de yaşayan ortopedik engellilere yönelik ortaklaşa düzenlediği Filografi, Ayna ve Seramik Kursu’nda öğrencilerin yaptığı çalışmalar, bir kermes ile satışa sunuldu.

İstanbul Üniversitesi Avcılar Kampüsü Kültür Merkezi’nde düzenlenen kermese üniversite öğrencileri büyük ilgi gösterdi. Öğrenciler kermeste bulunan el yapımı ürünleri alarak engellilere destek verdi. Yaklaşık 3 hafta süren kursta hünerlerini sergileyen engelliler, kurs sayesinde yeteneklerini keşfettiklerini söylediler.

YENİ KURSLAR AÇILACAK

Kurs öğrencilerinin aldıkları Filografi, Ayna ve Seramik Sanatı kursunda, öğrencilerin ilk gününden onların gelişmesine yardımcı olan Yrd. Doç. Dr. Süreyya Oskay, “Kermeste yapılan satış gelirlerinin bir kısmını kurs öğrencilerine diğer kısmını ise onların gelişimini sağlayacak; Tahta Yakma Sanatı, Mum – Cam İşçiliği ve Hediyelik Eşya Kursu eğitimlerinde kullanacağız” dedi.

28 – 30 Aralık tarihleri arasında düzenlenen kermes, İstanbul Üniversitesi Kültür Sanat Kulübü öğrencilerinin yaptığı gösterilerin ardından sona erdi.

Diğer Haberler