Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 13 Haziran 2014

ABONE OL

Emanetimiz Çocuklar

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Neyyir Turhan İlkokulunda düzenlenen 2013 - 2014 Eğitim ve Öğretim yılı kapanış törenine katıldı. Törende konuşan Göksu,"Bizim en önemli emanetimiz çocuklardır" diye konuştu.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Neyyir Turhan İlkokulunda düzenlenen 2013 – 2014 Eğitim ve Öğretim yılı kapanış törenine katıldı. Törende konuşan Göksu,”Bizim en önemli emanetimiz çocuklardır” diye konuştu.

2013 – 2014 yılı eğitim ve öğretim yılı bugün sona erdi. Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da, Neyyir Turhan İlkokulu’nda okuyan öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu. Okul bahçesinde düzenlenen karne törenine Başkan Göksu’nun yanı sıra; Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal, Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan, Belediye Genel Koordinatörü Mehmet Çelik, Esenler İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Feyzullah Sert, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Program İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, öğrencilerin okuduğu şiirler ile başladı. Okul Müdürü Osman Kesik bu yıl uygulamaya konan 4+4+4 kademeli eğitimin başarılı olduğunu belirterek, “2013 – 2014 Eğitim ve Öğretim yılında birçok başarı elde ettik. Amacımız bu başarıların devam etmesi olacak” dedi.

ESENLER’İN YÜKSELEN TRENDİ

Törende konuşan Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan, “Eğitimde İyi Örneklerin Paylaşımı İstanbul 2014” yarışmasında Neyyir Turhan Okulu’nun hazırladığı 7 projenin 4’ünün ödül aldığını belirterek, “Öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz büyük bir övgüye mazhar olmuştur. Esenlerimizin yükselen trendi okulumuzun başarıları önümüzdeki dönem de inşallah devam edecektir. Kutsal mesleğimizin pek çok tanımı ve tabiri vardır. Benim en çok hoşuma giden ise, ‘Öğretmen, velilerin çocuklarını emanet ettiği tek kişidir. Öğretmenlerimiz bu emanete en iyi şekilde sahip çıkarak, onları en iyi şekilde yetiştirerek geleceğe hazırlamıştır. Öğrencilerimiz karnelerini aldılar. Hepsini tebrik ediyorum” dedi.

EN ÖNEMLİ EMANET…

İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan’ın ardından bir konuşma yapan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, her başlangıcın bir sonu, her sonun da bir başlangıcı olduğunu söyleyerek, “Hayat da böyle; bir başlar ve sonunda bir bakarsınız ki hayatın sonuna gelmişsinizdir. Geriye baktığınızda başarılı bir karneye sahipseniz mutlu, başarılı bir karneye sahip değilseniz mutsuz olursunuz. Umuyorum çocuklarımız bugün başarılı karnenin sahibi olacaklar. Çocuklarımızın bugün aldığı karne tabi sadece onların değil; öğretmenlerinin, velilerinin ve bizlerin de karnesidir. Umuyorum hepimizin karnesi iyidir. Çünkü bizim en önemli emanetimiz çocuklardır ” şeklinde konuştu.

ÖĞRENCİLERE MÜJDELER!

Bir dönemin daha sonuna geldiklerini belirten Başkan Göksu, “Önümüzdeki eğitim ve öğretim yılında hemen bu okulun yanına da orta okul yapacağız. Eğitimde çok önemli mesafe kat ettik. 2009 yılında 820 olan derslik sayımız, şu anda 1250’lerde. Allah nasip ederse Tuna Eğitim Vadi’siyle birlikte bu sayı 1500’lere çıkacak. Önümüzdeki dönemlerde bütün sınıflarımıza akıllı tahta ve tabletler gelecek. Biz belediye olarak okullarımızın eksikliklerini elimizden geldiğince gidermeye çalışıyoruz. Yine eksiklikler tespit edildi, yazın giderilecek. Çocuklarımız da yeni dönemde geldiğinde tertemiz okullarında eğitim görmeye devam edecekler” diye konuştu.

HUZURUNUZ DAİM OLSUN

Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal ise, 9 ay boyunca çocukların okula gelerek eğitim gördüğünü kaydederek, ” Şimdi 3 aylık tatile giriyorlar. Yaz tatilinde çocuklarımız spor yapsınlar, kitap okusunlar. Belediyemizin düzenlediği yaz spor okuluna katılsınlar. Velileriyle de sohbet ederek, onlara tecrübelerine aktarsınlar. Huzur ve umut şehri Esenler’de, huzurunuzun daim olmasını temenni ediyorum” dedi.

EN ÇOK ÖDÜL ALAN OKUL

Konuşmaların ardından protokol üyeleri “Eğitimde İyi Örneklerin Paylaşımı İstanbul 2014” proje yarışmasında dereceye giren Neyyir Turhan İlkokulu öğretmen ve öğrencilerine ödüllerini takdim ettiler.

Diğer Haberler