Öneri ve Talep Formu
el emeği

Dede-Nine Torun Yaşam Merkezi’nin nineleri el emeği, göz nuru ürünlerini sergiliyor ve satışlarını yapıyor.

Eklenme tarihi 30 Eylül 2021

ABONE OL

“EL EMEĞİ, GÖZ NURU” SERGİMİZDE NİNELERİMİZ İŞ BAŞINDA

Dede-Nine Torun Yaşam Merkezi’nin nineleri el emeği, göz nuru ürünlerini sergiliyor ve satışlarını yapıyor.

Dede-Nine Torun Yaşam Merkezi’ndeki ninelerimizin yıl boyunca hazırladıkları iğne oyası, çeyiz ürünleri, amigurumi bebek ve çantalardan oluşan el emeği ürünleri için bir sergi salonu açıldı.

EL EMEĞİ ÜRÜNLER SATIŞA ÇIKTI

“El Emeği, Göz Nuru” sergisi, ürünleri incelemek ve satın almak isteyenler için 4 Ekim Pazartesi gününe kadar merkezin ikinci katında sergilenecek. Nineler ayrıca talep edenlerden özel sipariş de alıyor.

Esenler Belediyesi’nin ilçedeki ileri yaştaki bireylerin sosyal hayata daha fazla dahil olması için geliştirdiği Dede-Nine Torun Yaşam Merkezi, tüm ilçe halkının büyük beğenisini toplayan bir hizmet.

İSTANBUL’DA BİR İLK

İstanbul’da bir ilk olma özelliğine sahip olan Dede-Nine Torun Yaşam Merkezi, çocuklar için sevinç ve huzur anlamına gelen büyükleriyle paylaşımlarını artırabileceği verimli bir ortam da  sunuyor.

Dede-Nine Torun Yaşam Merkezi’nde; dede ve ninelerimiz torunlarıyla güvenli, huzurlu ve donanımlı bir mekânda hem eğlenceli hem de eğitici etkinlikler yapabiliyor, çocuklarımız da yaşlılarına daha fazla saygı ve sevgi duyarak, daha sağlıklı bir gelişim gösteriyorlar.

Havaalanı Mahallesi’nde gerçekleştirdiğimiz proje ile nineler ve dedeler, torunlarına miras bırakacakları güzel anılar biriktirirken, aynı zamanda sosyal ilişkiler de kurarak sağlıklı bir yaşam sürmenin kapılarını açıyorlar.

Dede- Nine Torun Yaşam Merkezi’nde psikolog odası, öğretmenler odası, berber salonu, satranç salonu, el işi atölyesi, müzik odası, kafe ve toplantı odası bulunuyor.

Vatandaşlarımız merkezde, psikolog desteğinden lezzetli yemeklere, satranç oyunundan el işi atölyesine, müzik odasından berbere kadar birçok olanaktan yararlanabiliyor. Çocuklar da dedeleri ve nineleriyle birlikte hem eğlenirken hem öğreniyor ve dede-nine-torun aktarımı sayesinde sağlıklı bir yetişkin olma yolunda önemli adımlar atıyorlar.

Esenler Belediyesi’nin önemli bir sosyal hizmeti olan merkez ile dedeler-nineler ve torunlar arasındaki ilişkiler, yani kuşaklar arası iletişim güçlenerek; unutulmaması ve yaşatılması gereken geleneklerimizin gelecek kuşaklara birincil ağızdan aktarılması sağlanıyor. Merkezimizde, uzman eğitmenler eşliğinde, geleneksel oyunlardan, eğitici etkinlere kadar birçok aktivite ile zamanlarını en faydalı şekilde değerlendirebiliyorlar.

Merkezimiz hafta içi 08:30 – 17:00 saatlerinde hizmet veriyor.

Merkezimize ulaşmak isteyenler için adresimiz: Havaalanı Mah. Ferman Cd. No:4 /Esenler.

Telefon numaramız ise: 0212 628 70 03

Diğer Haberler