Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 6 Mayıs 2012

ABONE OL

Eksiğimiz Olabilir, İhanetimiz Asla…

Esenler’deki muhtarlarla bir araya gelen Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “Esenler, geleceği iyi olan bir şehir. Hep birlikte bu şehrin geleceğini inşa etmemiz lazım. Eksikliklerimiz olabilir; ama ihanetimiz, art niyetimiz asla…” dedi.

Esenler’deki muhtarlarla bir araya gelen Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “Esenler, geleceği iyi olan bir şehir. Hep birlikte bu şehrin geleceğini inşa etmemiz lazım. Eksikliklerimiz olabilir; ama ihanetimiz, art niyetimiz asla…” dedi.Esenler’de hizmet veren muhtarlar ilçedeki sorunları görüşüp çözüm önerilerini tartışmak amacıyla her ay düzenledikleri toplantılarının 199.sunu gerçekleştirdi. Esenler Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıya; Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Teşkilatı Başkanı Umut Özkan, Esenler İlçe Emniyet Müdürü Murat Şahin, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Esenler Şubesi Müdürü Adem Polat, Belediye Başkan Danışmanı Mehmet Çelik ve ilçenin 16 mahalle muhtarı katıldı. Hep birlikte yemeklerin yenilmesinin ardından başlayan toplantıda Esenler mercek altına alındı. Toplantıda ilk olarak tüm muhtarlar adına konuşma yapan Turgutreis Mahalle Muhtarı Mustafa Güven,  geleneksel olarak düzenledikleri toplantılara bu ay ev sahipliği yapan Esenler Belediye Başkanı Göksu’ya teşekkür ederek sözlerine başladı. Esenler’in her gün biraz daha değişerek güzelleştiğini söyleyen Güven, Esenler’in birçok sorunun çözüldüğünü belirtti. İlçenin bazı noktalarında sıkıntılar olduğunu ifade eden Güven, genel hatlarıyla ilçede çok güzel hizmetlerin hayata geçirildiğini dile getirdi.

SU ŞEBEKELERİ DEĞİŞİYOR

Güven’in ardından konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, ilçedeki eksikliklerin tamamlanması için canla başla çalıştıklarını kaydederek havai elektrik hatlarının yer altına alınması, yol ve kaldırımların düzenlenmesi ile su şebekelerinin yenilenmesi gibi alt yapı ve üst yapı çalışmalarına hız verdiklerini belirtti. Mimarsinan, Nenehatun ve Namık Kemal Mahallesi’ndeki eskiyen su şebekelerini değiştireceklerini vurgulayan Göksu, “Altyapıyla ilgili çok önemli bir eksikliği gidereceğiz” dedi. Muhtarların sordukları sorulara da cevap veren Göksu, Turgutreis Mahallesi Muhtarı Güven’in otobüs duraklarının yetersizliği ile ilgili sıkıntıyı gündeme getirmesi üzerine konuya açıklık getirdi. Söz konusu sıkıntının giderilmesi için gerekenin yapıldığına dikkat çeken Göksu, muhtarların önümüzdeki aylarda yapacakları toplantıya İETT Genel Müdürlüğü yetkililerini de davet edeceğini söyledi. Esenler’de göreve geldiği günden bu yana hayata geçen çalışmalar hakkında da muhtarlara bilgi veren Göksu ilçede yapılan sosyal, kentsel ve fiziksel çalışmaları anlattı. Esenler’de büyük bir hızla devam eden Kentsel Yenileme projelerine de dikkat çeken Göksu, kentsel dönüşüm sayesinde, projeye dahil olan herkesin yüzde 40 daha fazla zengin olacağını belirtti. Göksu, kentsel dönüşüm konusunda muhtarlara büyük sorumluluklar düştüğünü vurguladı.“Hep birlikte Esenler’i kalkındırmamız lazım” diyen Göksu, “Esenler, geleceği iyi olan bir şehir. Hep birlikte bu şehrin geleceğini inşa etmemiz lazım. Eksikliklerimiz olabilir; ama ihanetimiz, art niyetimiz asla…” dedi.

AMBULANS EKİPLERİ ÇOĞALIYOR

Göksu’nun ardından konuşan Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, muhtarların 199. sunu düzenlediği toplantıda bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Esenler ilçesinin toprağının altı ve üstüyle değişip başkalaştığını belirten Madenoğlu, çalışmaların koordineli bir şekilde yapılmasının önemini vurguladı. Esenler’de sağlık alanında yaşanan bir sıkıntıya da dikkat çeken Madenoğlu, ilçedeki mevcut ambulans ekiplerinin sayısını arttırmaya yönelik İl Sağlık Müdürlüğü ile ortak bir çalışma içinde olduklarını anlattı. Madenoğlu’nun ardından konuşan İlçe Emniyet Müdürü Murat Şahin de ilçede 300 emniyet personeli ile çalıştıklarını ifade ederek, “Biz bu işi en iyisi ile yapmaya çalışıyoruz. İyi niyetimizden kimsenin şüphesi olmasın. Bunu vatandaşlarımıza mümkün olduğu kadar anlatmaya çalışalım” dedi. Yapılan konuşmalardan sonra toplantı Başkan Göksu’nun muhtarlardan gelen soruları cevaplandırmasının ardından sona erdi.

Diğer Haberler