Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 8 Haziran 2012

ABONE OL

Eğlence Mekânlarına Denetim

Esenler Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü, ilçe sınırlarındaki eğlence mekânlarını denetledi. Denetimler esnasında ruhsata aykırı faaliyette bulunan işyerleri hakkında tutanak tutuldu.

Esenler Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü, ilçe sınırlarındaki eğlence mekânlarını denetledi. Denetimler esnasında ruhsata aykırı faaliyette bulunan işyerleri hakkında tutanak tutuldu. Daha kaliteli, hızlı ve yerinde hizmet üretmek anlayışıyla umuma açık yerleri kontrol altında tutan Esenler Belediyesi, ani bir baskın düzenleyerek eğlence mekânlarını denetledi. Denetlemelerde; Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Çetinkaya, Ruhsat ve Denetim Müdürü Yakup Yeşiltaş ve zabıta ekipleri ruhsata aykırı faaliyette bulanan işyeri sahipleri hakkında tutanak tuttu, uyarılarda bulundu.  Eğlence mekânlarını tek tek gezerek incelemelerde bulunan ekipler, iş yerlerinin ruhsatı ve vergi levhasını kontrol ettikten sonra mekanın hijyen olup olmadığını tespit ederek gerekli temizlik kontrollerini de yaptı. Ruhsat dışı faaliyetlerde bulunan iş yeri sahipleri hakkında tespit tutanağı tutan ekipler, eksiklikler konusunda işletme sahiplerine uyarılarda bulunurken; uyarı yapılan bazı işletme sahiplerine tespit edilen eksikliklerin giderilmesi için süre verildi.

DENETİMLERDE İLGİNÇ KARELER

Denetimler esnasında trajikomik anlar da yaşandı. Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Çetinkaya’nın mutfağını denetlediği bir mekânda içki görmesi üzerine uyardığı bir işyeri sahibi, “Bu içkileri ben içiyorum, satmıyorum” şeklinde kendini savunsa da ikna edici olamadı. Ruhsat dışı faaliyette bulunan bir başka işyerinde de mutfağı denetleyen ekipler, hijyenik koşullara uyulmadığı için işyeri sahibi hakkında tutanak tuttu. Hijyenik olmayan, gerekli kurallara uyulmadığını gören ekipler, işyeri sahibini gerekenleri yapması konusunda uyardı ve kurallara uyulmaması halinde cezai işlemlerin başlatılacağını söyledi.

DENETİMLER DEVAM EDECEK

Esenler Belediyesi olarak üzerine düşen görevleri yerine getirdiklerini belirten Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Çetinkaya, denetimlerin devam edeceğini vurguladı. “Bizin amacımız kimseyi zor durumda bırakmak değil. Sizleri kurallara uymaya davet ediyoruz” diyen Ruhsat ve Denetim Müdürü Yakup Yeşiltaş da, “İlgili mevzuat çerçevesinde işyerlerini denetliyoruz. Denetimlerimiz belirli aralıklarla devam edecek” diye konuştu.

Diğer Haberler