Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 13 Şubat 2018

ABONE OL

Eğitimle Büyük İnsanlar Yetiştirelim

Fikir Atölyesi"nde konuşan Yusuf Kaplan, eğitimin sadece bilim yapmaktan ibaret olmadığını söyleyerek, "Eğitimle, çağımızın Yunus'unu, çağımızın Sinan'ını çıkarabilirsek hayatı anlamlı kılarız" dedi.

Fikir Atölyesi”nde konuşan Yusuf Kaplan, eğitimin sadece bilim yapmaktan ibaret olmadığını söyleyerek, “Eğitimle, çağımızın Yunus’unu, çağımızın Sinan’ını çıkarabilirsek hayatı anlamlı kılarız” dedi.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün düzenlediği “Yusuf Kaplan ile Fikir Atölyesi” programı, Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleşti. Gazeteci Yusuf Kaplan programda, eğitimin öneminden ve eğitimde bulunduğumuz noktadan bahsetti.

Türkiye’nin önünde referans alabileceği bir eğitim modelinin olmadığını söyleyen Kaplan şunları kaydetti:

“Eğitimden bahsederken maksat bilim yapmak değil eğitimden maksat, hayatı anlamlı kılabilecek ve değer öğretebilecek insanlar yetiştirmek. Eğitim bir Gazali, bir Itri, bir Sinan, bir Cevdet Paşa yetiştirmek için var. Bu isimler tabi ki hemen yetişecek bir şey değil. Bütün sistemi, bir kişiyi ortaya çıkarmak için yapmalıyız. Çağımızın Yunus’unu, çağımızın Sinan’ını çıkarabilirsek bu iş bitti demektir.”

Diğer Haberler