Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 24 Ağustos 2017

ABONE OL

Eğitim, Spor Ve Eğlence Dolu Yaz Tatili

"Mihmandar Yaz Etkinlikleri"nde 6 bini aşkın öğrenci renkli ve eğitici etkinliklerle, dopdolu bir yaz tatili geçirdiler.

“Mihmandar Yaz Etkinlikleri”nde 6 bini aşkın öğrenci renkli ve eğitici etkinliklerle, dopdolu bir yaz tatili geçirdiler.

Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün “Mihmandar Yaz Etkinlikleri” kapsamında Esenlerli öğrenciler, yaz tatilini renkli ve eğitici etkinliklerle, dolu dolu geçirdiler. Esenler’deki okullar ve bilgi evleri başta olmak üzere 35 merkezde “Eğitim, Spor, Eğlence Bu Yıl da Mihmandar Gençlikle” sloganıyla düzenlenen etkinliklerden 6-18 yaş arasındaki 6 bini aşkın öğrenci faydalandı.

350 eğitmenin öğrencilerle birebir ilgilendiği “Mihmandar Yaz Etkinlikleri”nde öğrencilere kültür, sanat ve spor eğitimleri verildi ve birbirinden eğlenceli sosyal faaliyetler gerçekleştirildi. Çeşitli sosyal sorumluluk projeleri ile ülke genelinde düzenlenen etkinliklere de katılan öğrenciler, dopdolu bir yaz geçirdiler.

2 BİN 600 ÖĞRENCİ KUR’AN OKUMAYI ÖĞRENDİ

Çocuklar, dini ve ilmi yönlerini geliştirecek “Kur’an-ı Kerim Okuma”, “Cüz”, “İlmihal”, “Adab-ı Muaşeret” “Hadis ve Sure Ezberleme” gibi dersler ile “Değerler Eğitimi” de aldılar. Kur’an’a geçen 2 bin 600 öğrenciye Kur’an-ı Kerim hediye edildi.

6 hafta süren yaz etkinlikleri kapsamında tüm öğrencilere eşofman takımı, kitap, cüz ve beslenme çantası da dağıtıldı.

Diğer Haberler