Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 3 Ekim 2011

ABONE OL

Eğitim müjdeleri!

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, ilçede faaliyet gösteren okul aile birlikleri ile yemekli toplantıda bir araya geldi. Göksu, okul aile birliklerine eğitim adına Esenler’de yapılacakları anlattı.

Esenler’de faaliyet gösteren okulların aile birlikleri dilek, talep ve şikâyetlerini düzenlenen bir toplantıda Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’ya iletti. Esenler Kültür Merkezi’nde gerçekleşen yemekli toplantıya; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti İlçe Teşkilatı Başkanı Umut Özkan,  İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Feyzullah Sert ile  ilçede faaliyet gösteren çok sayıda okul müdürü ve aile birliği üyeleri katıldı. Samimi bir ortamda hep birlikte yemek yiyen okul aile birlikleri, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’ya taleplerini ve sıkıntılarını dile getirdi. Yemek sonrasında tüm okul aile birliği üyeleri adına konuşma yapan Örfi Çetkinkaya Okul Aile Birliği Başkanı Emine Baner, gönüllülük esasına göre çalıştıklarını belirterek, daha iyi şartlarda eğitim- öğretim yapmayı amaçladıklarını söyledi. Esenler’deki okulların eksikliklerinin giderilmesinde okullara yardımcı olan Esenler Belediyesi’ne teşekkür eden Baner, “Sayın Mehmet Tevfik Göksu her zaman imdadımıza yetişiyor” dedi. Toplantıda konuşan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Feyzullah Sert ise; tüm okullara İŞKUR ve ESKAM vasıtasıyla 168 hizmetliyi işe aldıklarını belirtti.

Esenler’e 22 trilyon bütçe

Toplantıda konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da ilçedeki tüm okulların eksikliklerinin tamamlanması için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi. Esenler’de eğitim, sağlık, çevre ve şehircilik anlamında bir takım sorunların olduğunu belirten Göksu, “Bir yerde sorunu insan ürettiyse, insanın ürettiği sorun yine insan eliyle çözülür” dedi. Eğitimle ilgili konuların Esenler Belediyesi’nin birinci görevleri arasında olmamasına rağmen eğitim adına birçok çalışma yaptıklarını kaydeden Göksu, bunu kendilerine bir sorumluluk olarak gördüklerini ifade etti. Göreve başladığında Esenler’de derslik başına öğrenci sayısının 96 olduğunu, bu sayının daha sonra 76’ya düştüğünü vurgulayan Göksu, şu anda ortalama sınıf mevcudunun 38’e düştüğünü söyledi.  İki yıl içinde sınıf mevcutlarını 30’a düşüreceklerini dile getiren Göksu, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in Esenler’e yaptığı ziyareti hatırlatarak, Bakanlığın eğitim kamulaştırmalarına23 trilyon bütçe ayırdığını, bunun da 22 trilyonunu Esenler’e verdiğini söyledi. Eğitim için hayata geçecek olan yeni projeleri de okul aile birlikleri ile paylaşan Göksu, Türk- İsveç İlköğretim Okulu’nun yanındaki 17 bin metrekarelik alanı “Eğitim Vadisi” projesi alanı yapacaklarını ifade ederek bu alanda İstanbul Ticaret Odası (İTO)  ile birlikte okullar yapacaklarını belirtti.

Okul öncesi eğitim kampüsü

Göksu, okul öncesi eğitim kampüsünü de kısa zaman içinde hayata geçireceklerini belirterek, “Bu Esenler için çok önemli bir proje” dedi. Esenler’de okul sıkıntısını çözmek için yeni bir proje üzerinde de çalıştıklarını vurgulayan Göksu, ilçe sınırlarında planlar üzerinde okul alanı gözüken yerlerde,  alanın sahiplerinin okul yaptıkları takdirde devletin oraları kiralayacaklarını belirtti.  Göksu, böylece dersliklerdeki öğrenci sayısını azaltacaklarını söyledi. Göksu, İstanbul’un 2012 Avrupa Spor Başkenti olması nedeniyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ile ilçedeki hangi okullara spor salonu yapılması gerekiyorsa yapacaklarını ifade etti.  Tüm okulların spor salonlarının bakım ve onarımlarını da yaptıklarını kaydeden Göksu, “Elimizdeki bütün imkânları maksimum düzeyde okullar için kullanmaya hazırız” dedi.

Ev hanımlarına elektronik pazar

Kemer Spor Kompleksi ile yeni bir çalışmaya daha imza atacaklarını dile getiren Göksu, stadyumunu yıkıp yeniden yapacaklarını söyledi. Esenler Gençlik Merkezi ve Bilgi Evleri’nin (ESGEV) sayısını da arttıracaklarını vurgulayan Göksu, Havaalanı Mahallesi’nde Bölge Parkı’nın olduğu yerde çok amaçlı büyük bir merkez kuracaklarını söyledi. Türk Telekom ile birlikte yeni bir projeyi daha hayata geçireceklerini ifade eden Göksu, her türlü pislikten arınmış internet için vitamin barları oluşturacaklarını söyledi. Evde oturan ev hanımlarının el emeği ürünlerini satarak gelir kazanmaları için elektronik pazarlama sistemini kuracaklarını kaydeden Göksu, kadınların evlerinde ürettiği el emeği işlemelerini elektronik ortamda pazarlayabileceklerini söyledi. Göksu, eğitim adına yapılacak olan her çalışmada okul aile birliklerine çok büyük görevler düştüğünü belirterek,  “Bizlere ulaştıracağınız her türlü projeye gücümüz nispetinde mutlaka yardımcı oluruz” dedi.

Göksu, konuşmasının ardından okul aile birliklerinden gelen soruları cevapladı.

Diğer Haberler