Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 7 Haziran 2012

ABONE OL

Eğitim Festivali’nde Muhteşem Final

Esenler’de 2011- 2012 eğitim öğretim yılı “Esenler Eğitim Festivali” ile sona eriyor. Festivalin kapanış programı, 8 Haziran Cuma günü AB Bakanı ve Başmüzakereci Sn.Egemen Bağış’ın katılımıyla Dörtyol Meydanı’nda yapılacak.

Esenler’de 2011- 2012 eğitim öğretim yılı  “Esenler Eğitim Festivali” ile sona eriyor. Festivalin kapanış programı, 8 Haziran Cuma günü AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’ın katılımlarıyla Dörtyol Meydanı’nda yapılacak.

Esenler Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün birlikte düzenlediği “Esenler Eğitim Festivali” , AB Bakanı ve Başmüzakereci Sn.Egemen Bağış’ın katılımlarıyla yapılacak olan karne dağıtım ve kapanış töreniyle sona eriyor. İlçedeki öğrenci ve öğretmenlerin bir yıllık stres ve yorgunluğunu atmalarına yardımcı olmak, okullar arası iletişim ve dayanışmayı geliştirmek amacıyla düzenlenen Esenler Eğitim Festivali’nin kapanış töreni, Dörtyol Meydanı’nda 8 Haziran Cuma günü gerçekleşecek. Törende, AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen  Bağış,  öğrencilere  karnelerini dağıtarak onların  sevinçlerine ortak olacak . Esenler’de bir ilk olma özelliği taşıyan ve ilçedeki 47 eğitim kurumundan 82 bin öğrenci, 2 bin 262 eğitimci ile birlikte, sanatçılar, yazarlar, tasarımcılar, yayıncılar ve binlerce Esenlerlinin katıldığı festivalin kapanış programı birbirinden güzel etkinliklere de ev sahipliği yapacak.

Bu yıl 10’uncusu düzenlenen Türkçe Olimpiyatları’na katılan bir grup yarışmacının çeşitli gösteriler yapacağı programda, alternatif  Rock Müziğinin sevilen isimlerinden sanatçı NEV de konser verecek.

 

Diğer Haberler