Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 12 Mayıs 2017

ABONE OL

Eğitim Aşkıyla Çeçenistan’dan Türkiye’ye

Türkiye'de okuyan Muhammed Akhiyadov, "Dünyanın Renkleri" projesi kapsamında, Çeçenistan'dan Türkiye'ye uzanan eğitim serüvenini öğrencilerle paylaştı.

Türkiye’de okuyan Muhammed Akhiyadov, “Dünyanın Renkleri” projesi kapsamında, Çeçenistan’dan Türkiye’ye uzanan eğitim serüvenini öğrencilerle paylaştı.

Esenler Belediyesi’nin, Bab-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği ile birlikte gerçekleştirdiği “Dünyanın Renkleri” projesi ile dünyanın çeşitli ülkelerinden Türkiye’ye okumaya gelen öğrenciler, ülkelerini ve Türkiye’deki eğitim serüvenlerini Esenlerli öğrencilerle paylaştılar. “Esenler’de Bi Dünya Öğrenci Var” sloganıyla ayda bir kez farklı okullarda programlar gerçekleşti. Etiyopya’dan Filistin’e kadar çok sayıda genç, Esenlerli öğrencilere Türkiye’de yaşadıkları öğrencilik serüvenini anlatarak kendi ülkelerinin kültürü hakkında bilgi verdiler.

ÜLKESİNİ VE ÖĞRENCİLİK SERÜVENİNİ ANLATTI

“Dünyanın Renkleri” projesinin son programında Çeçenistan’dan Türkiye’ye okumaya gelen ve doktorasına devam eden Uluslararası İlişkiler öğrencisi Muhammed Akhiyadov, Türkiye’de edindiği deneyimlerini Oruç Reis Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle paylaştı. Türkiye’ye lisans eğitimi için 10 yıl önce gelen ve halen eğitim hayatına devam eden Muhammed, ülkesinin tarihi ve kültürel özelliklerini yaptığı sunumla öğrencilere aktardı.

Eğitim hayatı için Türkiye’yi seçme nedenlerinden bahseden Muhammed, Müslüman bir ülke olması ve eğitimin kaliteli olmasının Türkiye’de eğitim görmek istemesinde önemli bir etkisinin olduğunu söyledi. Muhammed, Türkiye’de kendisini yabancı öğrenci gibi değil ev sahibi gibi hissettiğini dile getirdi.

Diğer Haberler