Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 22 Ocak 2013

ABONE OL

Efendimizin Sevgisi Hayatımızdır

Vatan İlmi Araştırma Derneği’nce “Efendimizin sevgisi hayatımızdır” başlığı altında düzenlenen programda konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Bu toprakların çocukları bu toprakları kimseye çiğnetmedi ve asla çiğnetmeye müsaade etmeyecektir” dedi.

Vatan İlmi Araştırma Derneği’nce “Efendimizin sevgisi hayatımızdır” başlığı altında düzenlenen programda konuşan  Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Bu toprakların çocukları bu toprakları kimseye çiğnetmedi ve asla çiğnetmeye müsaade etmeyecektir” dedi.

Esenler Belediyesi Konferans Salonu’nda düzenlenen programda konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, herkesin kandilini kutladıktan sonra Mevlid kandilinin önemine dikkat çekti. “Bizler şehirlerin emanetini almış insanlarız” diyen Göksu, şehirlerdeki insanların kendi medeniyetiyle buluşması anlamında ne gerekiyorsa yapmak zorunda olduklarını söyledi. Şehrin her bir meydanını Hz. Peygamberimizin (s.a.v) sevgisini haykırmak için tahsis etmek zorunda olduklarını anlatan Göksu, “Esenler Belediyesi atacağınız her bir adımda yanınızda olmaya hazırdır. Siz bir adım atın. Esenler Belediyesi, 2.adımı atacaktır. Ne zaman, nerede hangi konuda bir katkımız olacaksa bu katkıyı sunmaya hazırız” dedi.

PEYGAMBER SEVGİSİYLE BÜYÜYECEKLER

Değişen bir Türkiye’de yaşadığımızı söyleyerek sözlerine devam eden Göksu, “Artık Hz. Peygamberimizin hayatının okullarda ders olarak okutulduğu bir ülkede yaşıyoruz. Artık sadece liselerde değil; askeri okullarda da Kur’an- ı Kerim ve Hz. Peygamberin hayatının ders olduğu bir Türkiye’de yaşıyoruz. Kendi özüne dönmüş yeni bir devrim yapan bir Türkiye’de yaşıyoruz” dedi. “Herkesin bilmesi gereken bir şey var ki, o da şu: Bu toprakların çocukları bu toprakları kimseye çiğnetmedi ve asla çiğnetmeye müsaade etmeyecektir. Bu topraklarda her bir çocuk Hz. Peygamberin sevgisiyle büyüyecek. Dünyanın neresinde bir zalim varsa onun karşısında dimdik duracak” diye konuştu. Göksu’nun ardından program, ilahiyatçı – yazar Mehmet Balcı’nın konuşması ve okunan ilahilerle sona erdi.

 

Diğer Haberler