Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 16 Ekim 2011

ABONE OL

Edim’e 3 ton temizlik malzemesi

Esenler Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, atık yağların gelirlerinden elde edilen 3 ton temizlik malzemesini yoksullara ulaştırmak amacıyla EDİM Hayır Market’e teslim etti.

Esenler Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, atık yağların gelirlerinden elde edilen 3 ton temizlik malzemesini yoksullara ulaştırmak amacıyla EDİM Hayır Market’e teslim etti. Geri dönüşümde çok önemli bir mesafe kat eden Esenler Belediyesi,  yoksulların yüzünü güldürmeye devam ediyor.  “Her atık çöp değildir” sloganından hareketle bitkisel atık yağların dönüşümünü sağlayan Esenler Belediyesi, Kolza Biyodizel ve Petrol Ürünleri A.Ş. ile yaptığı işbirliği çerçevesinde geri dönüşümden sağlanan gelirlerle iyilik kapısı EDİM Hayır Market’in temizlik malzemesi ihtiyacını karşılıyor.  Belirli aralıklarla temizlik malzemelerini EDİM’e ulaştıran Esenler Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, şimdi de 3 ton temizlik malzemesini EDİM Hayır Market’e teslim etti.

Şahin: Ülke ekonomisine katkı sağlıyoruz

Temizlik malzemelerinin Kolza Biyodizel ve Petrol Ürünleri A.Ş.’den alınıp EDİM’e teslim edildiği programda konuşan Esenler Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü İbrahim Şahin,  Esenler’de hız kesmeden devam eden geri dönüşüm çalışmaları ile bitkisel atık yağların toplanarak, EDİM’in temizlik malzemesi ihtiyacını giderdiklerini söyledi. Türkiye’ye model olan bu çalışmanın devam edeceğini belirten Şahin, “Doğal kaynakların hızla tükendiği dünyamızda, var olan kaynaklarımızı özenle kullanmamız gerekiyor. Esenler Belediyesi olarak biz, atıkların geri kazanımı ile doğal kaynakların tüketiminde önemli bir tasarrufta bulunuyoruz. Böylece hem ülke ekonomisine önemli bir katkı sağlıyor, hem de EDİM Hayır Market’te ihtiyaçlarını karşılayan yoksullarımızı bir nebze olsun sevindiriyoruz” dedi. Şahin, EDİM’e teslim edilen 3 ton temizlik malzemesinin 2 ay boyunca EDİM aracılığıyla yoksulların ihtiyacını karşılayacağını vurguladı. 

 

Diğer Haberler