Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 29 Nisan 2019

ABONE OL

Edebali’nin Osmanlı Rüyası Sahnelendi

IQ Yapım ortaklığıyla hayata geçirilen, Şeyh Edebali'nin Osmanlı Devleti'nin kuruluş felsefesini ve Osman Bey'e katkılarını işleyen "Edebali" adlı tek kişilik oyunun galası Esenler'de yapıldı.

IQ Yapım ortaklığıyla hayata geçirilen, Şeyh Edebali’nin Osmanlı Devleti’nin kuruluş felsefesini ve Osman Bey’e katkılarını işleyen “Edebali” adlı tek kişilik oyunun galası Esenler’de yapıldı.

Esenler Belediyesi 2018-2019 Kültür Sanat Sezonu’na, Osmanlı Devleti’nin kuruluşunun 1720. yılı vesilesiyle Osmanlı Devleti’nin manevi mimarlarından “Şeyh Edebali” adını vermişti. Bu kapsamda hayata geçirilen projelerden birisi olan “Edebali” adlı oyunun galası, Esenler Belediyesi Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleşti.

İZLEYENLERDEN TAM NOT!

Onur Yenidünya’nın yönetmenliğini üstlendiği ve Yavuz Çetin’in rol aldığı oyun, izleyenlerden tam not aldı. Şeyh Edebali’nin hayatından kesitlerin yer aldığı ve Osmanlı Devleti’nin kuruluşu ile ilgili olan rüyasını işleyen oyunda Çetin’e Neyzen Bilgehan Fener eşlik etti. Türk kültürünün gelişmesini, yayılmasını ve Osmanlı Devleti’nin sağlam temeller üzerine oturmasını sağlayan Şeyh Edebali’nin öğütlerinin yer aldığı oyun tiyatroseverlerden büyük alkış aldı.

Oyunun ardından Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Taşçı ve Kültür İşleri Müdürü Hüseyin Cerrahoğlu, oyuncuları tebrik ederek günün anısına çiçek takdim ettiler.

Diğer Haberler