Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 30 Nisan 2015

ABONE OL

E-kitap Masaya Yatırıldı

Esenler Belediyesi'nin düzenlediği "Dünya'da ve Türkiye'de e-Kitabın Durumu ve Geleceği" konulu panel ile okuyucu sayısı her geçen artan sanal kitapların bugünü ve yarını masaya yatırıldı.

Esenler Belediyesi’nin düzenlediği “Dünya’da ve Türkiye’de e-Kitabın Durumu ve Geleceği” konulu panel ile okuyucu sayısı her geçen artan sanal kitapların bugünü ve yarını masaya yatırıldı.

Türkiye’nin ilk dijital kütüphanesi Esenler Belediyesi Adnan Büyükdeniz Dijital Kütüphanesi’nde gerçekleşen panelde, e – kitapla ilgili merak edilen her şey masaya yatırıldı. Panele Adnan Büyükdeniz Dijital Kütüphanesi’nden yararlanan çok sayıda öğrenci katıldı.

Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Taşçı’nın açış konuşmasının ardından Bilkent Üniversitesi’nden Müdür Yardımcısı Ebru Kaya’nın moderatörlüğünde yapılan panelde konuşmacılar, e-kitabı tüm boyutlarıyla ele aldı.

E-KİTABIN EN ÖNEMLİ AVANTAJI

Panelde ilk konuşmayı Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Burhan Genç yaptı. Kitapların e-kitap uygulamasına geçerek dijitalleştiğinde daha çok kitleye, daha ucuza ulaşabileceğini söyleyen Genç, herkesin her yerde istediği kitaba erişebilmesinin e- kitabın getireceği en önemli avantaj olarak değerlendirdi.

JOHANNA BRİNTON “OVERDRİVE”I TANITTI

Daha sonra sırasıyla; Timaş Yayınları Editörü İhsan Sönmez, Av. Boğaç Çekinmez, Overdrive İş Geliştirme Yöneticisi Johanna Brinton ve İnformascope Satış Yöneticisi Özlem Çaltı birer konuşma yaptılar. Dünyanın önde gelen e -kitap platformlarından Overdrive’ın İş Geliştirme Yöneticisi Johanna Brinton, barkovizyon eşliğinde platformlarını tanıttı. Türkiye kitap piyasasına giren Overdrive “Dünya’da ve Türkiye’de E-Kitabın Durumu ve Geleceği” paneli aracılığı ile de kendilerini tanıtma fırsatı yakaladı.

Diğer Haberler