Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 1 Nisan 2016

ABONE OL

E-kitap’a Her Yerden Erişim Fırsatı!

Esenler'de kitapseverler, getirilen yeni uygulamayla birlikte dijital kitaplara artık her yerden ulaşabiliyor. Yani artık Esenlerliler için bilgi; her an, her yerde, iki kapak arasında değil iki parmak arasında.

Esenler’de kitapseverler, getirilen yeni uygulamayla birlikte dijital kitaplara artık her yerden ulaşabiliyor. Yani artık Esenlerliler için bilgi; her an, her yerde, iki kapak arasında değil iki parmak arasında.

Esenler Belediyesi Adnan Büyükdeniz Dijital Kütüphanesi’nde yaklaşık 13 bin e-kitap bulunuyor. Kitapseverler masal kitaplarından akademik yayınlara, eğitim kitaplarından popüler romanlara kadar tüm kitaplara Adnan Büyükdeniz Dijital Kütüphanesi’nin yanı sıra artık diledikleri yerden tablet ve bilgisayarları aracılığıyla ulaşabiliyorlar. Üstelik kullanıcılar, Dijital Kütüphane’ye giderek bilgisayar ve tabletlerine yükledikleri e-kitapları internet olmadan da okuyabiliyorlar.

GÖRME ENGELLİLERE SESLİ KİTAP

Dijital Kütüphane’de görme engelli vatandaşların da dinleyebilmesi için yüzlerce sesli kitap mevcut. Böylece görme engelli kitapseverler de, karanlığı sesli kitap ile aydınlatıyorlar.

KİMLİKLE BAŞVURULABİLİYOR

Tüm bu fırsatlardan yararlanmak, binlerce kitaba parmak ucu kadar yakın olmak ve üye olmak için Menderes Mahallesi’nde bulunan Dijital Kütüphane’ye kimlik fotokopisiyle başvurmak yeterli. Detaylı bilgi almak isteyenler, 508 23 06 numaralı telefonu arayabilirler.

WEB KUŞAĞI’NA E-KİTAP PANELİ

Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, “Türkiye’de E-Kitap’ın Kullanımı ve Yaygınlaştırılması” konulu bir de panel düzenledi. Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen panelde Esenlerli öğrencilere yani bir anlamda günümüz ‘web kuşağı’na, kitap okuma alışkanlıkları ve hangi formatlarda kitap okudukları soruldu.

TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTILAR

Panelde Bilkent Üniversitesi Kütüphane Müdürü Ebru Kaya, Yayımcı Meslek Birlikleri Federasyon Kurulu Üyesi Mehmet Burhan Genç, Libronet Bilgi Hizmetleri ve Yazılım Teknolojisi’nden Mehmet Ali Çalışkan, Adnan Büyükdeniz Dijital Kütüphane Üyesi Abdullah Tufan da “E-Kitap’ın Kullanımı ve Yaygınlaştırılması” konusunda tecrübelerini paylaştılar. Programın sonunda öğrenciler panelistlere sorularını yönelttiler.

Diğer Haberler