Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 29 Aralık 2018

ABONE OL

Durmak Yok Yola Devam!

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek Mahalli İdareler Seçim'lerinde tekrar Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu,31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek Mahalli İdareler Seçim’lerinde tekrar Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi.

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerindeki AK Parti’nin İstanbul İlçe Belediye Başkan adayları, Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenen ve büyük bir coşkuya sahne olan törenle İstanbullulara tanıtıldı. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmalarının ardından, 39 ilçe belediye başkan adayı sahneye çıkarak salonu dolduran binlerce vatandaşa tanıtıldı. 2019 Yerel Seçimleri için heyecan ve umudunu gösterdiği program, Belediye Başkan Adaylarının toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

DURMAK YOK YOLA DEVAM

AK Parti’nin Esenler Belediye Başkan Adayı M. Tevfik Göksu, yeniden aday gösterilmesi ile ilgili; “Başta İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Binali Yıldırım olmak üzere AK Partimizin tüm İstanbul İlçe Belediye Başkan adayları İstanbul’umuza hayırlı olsun. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle Esenler Belediye Başkanlığı’na tekrar aday gösterildik. Durmak yok yola devam!” değerlendirmesinde bulundu.

M. TEVFİK GÖKSU KİMDİR?

1966 Gölbaşı Adıyaman doğumlu olan M. Tevfik Göksu, ilköğrenimini Gölbaşı’nda, ortaöğrenimini 1980-1985 yılları arasında İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümü’nden 1990 yılında mezun oldu. 1991-1994 yılları arasında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı.

Akademik çalışmalarını sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.

Her zaman aktif siyasetin içerisinde bulunan M. Tevfik Göksu, Refah ve Fazilet Partilerinde İstanbul İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Siyasi çalışmalarının yanı sıra, sivil toplum kuruluşlarıyla yakın temasını sürekli devam ettiren Göksu, Milli Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı yaptı.

Farklı sivil toplum kuruluşlarıyla irtibatını sürdüren Göksu’nun Araştırmacılar Derneği, Teknik Elemanlar Derneği, ASKON ve Adıyamanlılar Vakfı üyelikleri halen devam etmektedir. Göksu, hazırladığı bir çok siyasal propaganda konseptinin yanı sıra sivil toplum iletişim danışmanlığı, yerel yönetim iletişim danışmanlığı ve 1992-2000 yılları arasında da Bağcılar Belediyesi’nde Başkan Danışmanlığı yaptı. Ayrıca Türkiye’nin önde gelen araştırma şirketinde çalışmalarda bulundu. Aday adayı olmadığı halde 2009 Mahalli İdareler Seçimleri’nde partisi tarafından Esenler Belediye Başkan Adayı gösterildi. Seçimi yüzde 48 gibi yüksek bir oy oranı ile kazanan Göksu, o tarihten beri bu görevini başarı ile sürdürüyor. İngilizce ve Arapça bilen M. Tevfik Göksu evli ve dört çocuk babasıdır.

Diğer Haberler