Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 6 Mayıs 2015

ABONE OL

Dünyanın Ninnisi Esenler’de Söylenecek

Esenler Belediyesi, bir ilke daha imza atıyor; dünyanın ilk ninni festivalini Esenler'de düzenliyor. Dörtyol Meydanı'nda , 11 Türkî Cumhuriyetinden sanatçıların katılacağı festival kapsamında, 50 milyon annenin aynı ezgilere sahip farklı sözlerdeki ninnileri seslendirilecek.

Esenler Belediyesi, bir ilke daha imza atıyor; dünyanın ilk ninni festivalini Esenler’de düzenliyor. Dörtyol Meydanı’nda , 11 Türkî Cumhuriyetinden sanatçıların katılacağı festival kapsamında, 50 milyon annenin aynı ezgilere sahip farklı sözlerdeki ninnileri seslendirilecek.

Esenler Belediyesi, bu sene Anneler Günü’nü çok farklı bir etkinlikle kutlamaya hazırlanıyor. Türk Dünyası Belediyeler Birliği, Esenler Belediyesi ile Kadın ve Demokrasi Derneği (Kadem) tarafından dünyada ilk defa gerçekleştirilecek olan Uluslararası Ninni Festivali, 10 Mayıs Pazar günü Dörtyol Meydanı’nda yapılacak.

11 ÜLKEDEN 13 SANATÇI KATILACAK

Dünya kültürel mirasının ortak ses ve ezgilerini bir araya getirecek Turkcell sponsorluğundaki Uluslararası Ninni Festivali’ne Türkiye, KKTC, Özbekistan, Tataristan, Türkmenistan, Yakutistan, Azerbaycan, Dağıstan, Kazakistan, Kırgızistan ve Başkürdistan’dan 13 sanatçı katılacak.

ANNELER GÜNÜ’NDE FESTİVAL COŞKUSU

Anneler Günü’nde yaklaşık 10 bin kişinin katılımı ile Esenler Dörtyol Meydanı’nda gerçekleştirilecek festivalde sanatçılar, farklı toplumlar ve kültürlerin ninnilerini aynı sahnede seslendirecek. Çok sayıda Esenlerli annenin kucağında bebeği ile katılacağı festivalde, renkli görüntülere sahne olacak çeşitli yarışmalar da düzenlenecek. Yarışmacılara çocuk odası takımı başta olmak üzere çeşitli hediyeler verilecek.

Diğer Haberler