Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 27 Haziran 2016

ABONE OL

Dünya Hafızlarından Kur’an Ziyafeti

Dünyaca ünlü hafızlar, Esenler Dörtyol Meydanı'nda Kur'an ziyafeti yaşattı. Uluslararası Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmalarında birincilik kazanmış hafızlar, birbirinden güzel kıraatleri ile Esenlerlilerin gönüllerini fethettiler.

Dünyaca ünlü hafızlar, Esenler Dörtyol Meydanı’nda Kur’an ziyafeti yaşattı. Uluslararası Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmalarında birincilik kazanmış hafızlar, birbirinden güzel kıraatleri ile Esenlerlilerin gönüllerini fethettiler.

Esenler, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Uluslararası Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmalarında dereceye girmiş kazanmış hafızları Dörtyol Meydanı’nda ağırladı. Ramazan etkinleri kapsamında düzenlenen Dünyadan Hafızlarla Kur’an-ı Kerim Ziyafeti programına; Diyanet İşleri Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Osman Şahin, Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Taşçı, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda Esenlerli katıldı.

KUR’AN-I KERİM, ALLAH’IN İPİDİR

Programda bir konuşma yapan Diyanet İşleri Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Osman Şahin, Kur’an-ı Kerim’in Müslümanların hayat kitabı olduğunu belirterek, “Kur’an-ı Kerim, Allah’ın ipidir. Peygamber Efendimiz de, ‘Bu öyle bir iptir ki; Bir ucu sizin elinizde, diğer ucu Allah’ın elinde’. buyurmuştur. Bu ipe sımsıkı sarılırsak huzura ve saadete kavuşuruz. O’nu okumak en büyük ibadetlerden biridir. Asıl olan okuduğumuzu anlamak ve anladığımızı hayatımıza uygulamaktır” dedi.

SÖZLERİN EN GÜZELİ ESENLER’DE OKUNDU

Esenler halkının yoğun ilgi gösterdiği programda ilk tilaveti de Osman Şahin gerçekleştirdi. Şahin’in ardından Diyanet İşleri Başkanlığı’nın düzenlediği Uluslararası Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmalarında dereceye giren hafızlar, Esenler halkına unutulmaz bir gece yaşattılar. Fatih Camii İmam Hatibi Bünyamin Taşçıoğlu, Yeni Cami İmam Hatibi Ferruh Muştuer, Süleymaniye Camii Ekrem Nalbant ile Cezayirli Hafız Halid Hüseyin Hgarizi ve Endonezyalı Takdir Feriza Hasan, birbirinden güzel kıraatleri ile Esenlerlilerin gönüllerini fethetti. Dörtyol Meydanı’nı dolduran Esenler halkı, Kur’an-ı Kerim tilavetlerini huşu içinde dinledi.

Diğer Haberler