Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 4 Nisan 2016

ABONE OL

Dünya Çocuk Fidanlığı’na 500 Fidan

Esenler Belediyesi Çocuk Meclisi üyeleri, "Dünya Çocuk Fidanlığı"na 500 adet fidan dikti.

Esenler Belediyesi Çocuk Meclisi üyeleri, “Dünya Çocuk Fidanlığı”na 500 adet fidan dikti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesi geleceğin umudu çocuklara ağaç, doğa ve toprak sevgisi aşılamak için fidan dikimi etkinliği düzenlendi. Esenler Belediyesi Çocuk Meclisi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi’nin önderliğinde Büyükçekmece İSKİ Su Havzası’nda “Dünya Çocuk Fidanlığı”na 500 adet fidan dikti.

ELLERİYLE DİKTİLER

Her yaştan çocuğun katıldığı etkinlikte 500 çam ağacı fidesi dikildi. Çocuklar doğa ve toprak ile iç içe kendi elleri ile fideleri diktiler, sonrasında can suyunu verdiler. Etkinlikte Esenler Belediyesi Çocuk Meclisi Koordinatörü Ziya Çandır da çocuklarla birlikte fidan dikti. Etkinliğin sonunda çocuklara hediyeler dağıtıldı.

YENİ NESİL DOĞANIN KIYMETİNİ BİLECEK

Türkiye’de yeni nesillerin doğanın ve yeşilin kıymetini bileceğini söyleyen Esenler Belediyesi Çocuk Meclisi Başkanı Emrah Düzgün, “Doğanın kanunu olan ağaçlar hepimizin yaşam kaynağıdır. Biz de yeni nesiller olarak bunu devam ettirmek adına çok güzel bir günde toplandık. Umuyorum ki bu tür etkinlikler her geçen gün çoğalacak ve yeni neslimiz doğanın kıymetini daha iyi bilecektir. Yakın zamanda Türkiyemiz, ağaçlandırma konusunda Dünya’nın önde gelen ülkelerin başında gelecektir” dedi.

Diğer Haberler