Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 23 Mayıs 2016

ABONE OL

Dualar Tüm İnsanlık İçin

Esenler'in mihmandar gençleri, Berat Gecesi'ni de oruçla karşıladılar. İftarda bir araya gelen gençler, tüm insanların mutluluğu ve huzuru için hep birlikte dua ettiler.

Esenler’in mihmandar gençleri, Berat Gecesi’ni de oruçla karşıladılar. İftarda bir araya gelen gençler, tüm insanların mutluluğu ve huzuru için hep birlikte dua ettiler.

Esenler Belediyesi’nin “Hedefe Yürüyen Genç” sloganıyla hayata geçirdiği Mihmandar projesi kapsamında yüzlerce genç bir araya gelerek iftar yaptı. Berat Gecesi’nde Esenler Belediyesi Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen iftar programına Esenler Belediyesi Kadın, Aile ve Gençlik Hizmetleri Müdürü Cemal Bolat, bilgi ve hikmet evlerindeki görevli eğitimciler, çok sayıda genç ve aileleri katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda kısa bir konuşma yapan Kadın Aile ve Müdürü Cemal Bolat, Berat Gecesi’nin önemine değindi. Gençlere geceyi dua ve ibadetle geçirmeleri yönünde tavsiyede bulunan Bolat, “Berat Gecesi, önümüzdeki gelecek bir yılın insanlar üzerindeki iz düşümlerinin tecellisinin netleşmesini ifade eder. Bu gece uyumayalım, geceyi ibadet ve dua ile geçirelim. Kendimiz, ailemiz, ülkemiz ve tüm insanlığın mutluluğu ve huzuru adına dua edelim” diye konuştu.

Bolat, konuşmasının sonunda Berat Gecesi’ni oruçla karşılayan gençleri tebrik etti. Program, gençlerin toplu duası ile son buldu.

Diğer Haberler