Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 21 Mart 2019

ABONE OL

Down Sendromlu Zümra’ya Sürpriz!

Down sendromlu çocuklar, ESEV Moral Timi'nin şarkıları eşliğinde doyasıya eğlendiler. "Down Sendromu Farkındalık Günü"nde down sendromlu minik Ahsen Zümra'nın da doğum günü kutlandı.

Down sendromlu çocuklar, ESEV Moral Timi’nin şarkıları eşliğinde doyasıya eğlendiler. “Down Sendromu Farkındalık Günü”nde down sendromlu minik Ahsen Zümra’nın da doğum günü kutlandı.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün ESEV Moral Timi, bu sefer down sendromlu çocuklara moral verdi. “Down Sendromu Farkındalık Günü”nde farklılıklara değil ortak yönlerimize dikkat çekmek amacıyla düzenlenen eğlencede, çocuklar gönüllerince doyasıya eğlendi.

BAŞKAN AMCA’SIYLA MUMLARI ÜFLEDİ

Esenler’de oturan iki buçuk yaşındaki down sendromlu Ahsen Zümra, ilçede oturan down sendromlu arkadaşlarıyla birlikte oyunlar oynayarak keyifli vakit geçirdi. ESEV Moral Timi’nin palyaço gösterisi, yüz boyama ve çocuk şarkılarıyla çocukları eğlendirdiği etkinlikte, Ahsen Zümra için sürpriz doğum günü pastası kesildi. Ahsen Zümra’yı bu özel gününde yalnız bırakmayan Başkan Amcası Mehmet Tevfik Göksu da, Ahsen Zümra’nın doğum gününü kutlayarak hediye verdi.

FARKINDALIK GÜNÜ’NDE BULUŞTULAR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanlığı Engelliler Müdürlüğü (İSEM), Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ile birlikte “21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü” kapsamında Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde bir program düzenledi. Down sendromluların aileleriyle birlikte katıldığı program renkli görüntülere sahne oldu. Şarkılar söylenip dansların edildiği programda, İstiklal Marşı da işaret diliyle okundu.

KARDEŞLERİMİZE HAYATI ANLATACAĞIZ

Programda down sendromlularla bir araya gelen Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Esenler’de iki yüz civarında down sendromlu kardeşimiz var. Bu kardeşlerimizin yetmiş tanesi kayıtlı. Bu kardeşlerimize hayatın farkındalığını anlatacak, öğretecek işler yapmak bizim görevimizdir. Üzerimize düşen ne varsa yerine getirmeye her zaman hazırız. Esenler’de yeni proje kapsamında çok büyük bir ‘Engelliler Külliyesi’ projesi var. Bütün engelli kategorilerine göre özel departmanlar olacak. Bu merkezde ‘İkame Annelik’ merkezi kuracağız. Hem bu kardeşlerimizin hem de ailelerinin daima yanında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Diğer Haberler