Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 11 Nisan 2012

ABONE OL

Dostlar Esenler’de Buluştu

Siyasiden, bürokrata, gazeteciden iş adamına, sanatçıdan akademisyene kadar meslekleri farklı, gönül dünyaları aynı olan Dostlar Divanı’nın Nisan ayı toplantısı Esenler’de yapıldı.

Siyasiden, bürokrata, gazeteciden iş adamına, sanatçıdan akademisyene kadar meslekleri farklı, gönül dünyaları aynı olan Dostlar Divanı’nın Nisan ayı toplantısı Esenler’de yapıldı.

Gazeteci – yazar Sami Özey’in organize ettiği ve Esenler Belediyesi’nin ev sahipliğindeki Dostlar Divanı, Esenler Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Samimi bir ortamda ve neş’e içerisinde geçen toplantıya, AK Parti İstanbul Milletvekili Nurettin Nebati, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Merkez Valisi Mustafa Malay, Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Başbakanlık Kamu Görevlileri Etik Kurul Üyesi Hasan Büyükdede, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Esenler Belediye Meclisi 1. Başkan Vekili Birol Hacıoğlu, Esenler Belediyesi Genel Koordinatörü Mehmet Çelik, Esenler İlçe Emniyet Müdürü Murat Şahin, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Eruslu, Yalova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Yıldırım, Bezmiâlem Vakıf  Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Yüksel, MÜSİAD 3. Dönem Başkanı Dr. Ömer Bolat, Prof. Dr. Yusuf Özertürk, Prof. Dr. Necdet Biliciler, Prof. Dr. Musa Tosun, Prof. Dr. Hüseyin Çakır, Yalova Üniversitesi Öğretim Üyesi Şair Doç. Dr. Hikmet Erbıyık, Rumeli Balkan Federasyonu Genel Başkanı Ayhan Bölükbaşı başta olmak üzere farklı meslek gruplarından 150’nin üzerinde gönül dostu katıldı. 

Toplantıya katılan herkesin kısaca kendilerini tanıtıp isterlerse görüş bildirmelerinin ardından Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu misafirlere Esenler hakkında bilgi verip, ilçede yürütülen hizmetleri anlattı. Yıllardır görmediği dostlarla birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu belirten Göksu, “Bu kadar dostu Esenler’de misafir etmekten mutluluk duydum. Bu mutluluğu bize yaşatan Sayın Sami Özey’e teşekkür ediyorum” dedi.

AK Parti İstanbul Milletvekili Nurettin Nebati de yaptığı kısa konuşmada,  4+4+4 olarak bilinen 12 yıllık eğitimin yasalaşmasını anlattı. Nebati, “Türkiye’nin önünü açacak olan böyle bir kanunun altına imza koymuş bir milletvekili olarak görevimi yapmanın onurunu ömrüm oldukça taşıyacağım” dedi. 

Toplantıda son konuşmayı İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu yaptı. Dostluğun önemine vurgu yapan Mutlu, “Medeniyetimiz, dostluk ve sevgi üzerine kurulmuştur. İstanbul’u yönetirken de bu ilkeler doğrultusunda çalışıyoruz. Halkımızla birlikte, sizlerle birlikte bu güzel şehri yönetmeye çalışıyoruz” şeklinde konuştu. Dostlar Divanı, Abdülhalik Selman’ın okuduğu aşr-ı şerif ve ardından çektirilen toplu fotoğrafla sona erdi.

 

 

Diğer Haberler