Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 8 Mayıs 2019

ABONE OL

Dost Meclisi’nden Yunus Emre Eserleri

Dünyaca ünlü tasavvuf ve halk şairi Yunus Emre Esenler'de anıldı. Gecede ESEV Dost Meclisi, Yunus Emre'nin eserlerini seslendirdi.

Dünyaca ünlü tasavvuf ve halk şairi Yunus Emre Esenler’de anıldı. Gecede ESEV Dost Meclisi, Yunus Emre’nin eserlerini seslendirdi.

Esenlerliler, Esenler Dörtyol Meydanı’nda Ramazan ayına özel düzenlenen etkinliklere yağmurlu havaya rağmen dün akşam da büyük ilgi gösterdi. “Anadolu’yu Mayalayanlar” programı kapsamında Türk tasavvuf edebiyatı ve fikir hayatının 13. yüzyıldaki en değerli şahsiyetlerinden Yunus Emre’nin anıldığı gecede Esenler Sanat Evi (ESEV) Dost Meclisi sahne aldı.

Gecede Yunus Emre’nin “Gel Gör Beni Aşk Neyledi” eserini seslendiren Dost Meclisi, “Şu Benim Divane Gönlüm”, “Daha Senden Gayrı Aşık Mı Yoktur?” gibi sevilen ilahileri de okudular.

GÖNÜL ERLERİMİZİ ANIYORUZ

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da, “Anadolu’yu Mayalayanlar” programında Anadolu’nun gönül erlerini andıklarını belirterek, Ramazan boyunca Esenler’in her noktasında Ramazan’ı manevi iklimine uygun dolu dolu yaşayacaklarını söyledi.

Diğer Haberler