Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 9 Kasım 2020

ABONE OL

DÖRTYOL MEYDANI’NA HES KODUYLA GİRİLEBİLECEK

Koronavirüs vaka sayılarının arttığı bu günlerde İstanbul’un en yoğun meydanlarından Esenler Dörtyol Meydanı’na girişte koronavirüse karşı HES Kodu uygulaması başladı. Bu kapsamda HES Kodu bulunmayan vatandaşlar alana alınmayacak.

Vaka sayılarının artmasıyla birlikte Esenler’de de koronavirüse karşı önlemler sürüyor. Esenler ilçe Hıfzıssıhha Kurulu, ilçedeki vaka sayılarının yükselmesinin önüne geçilmesi ve yayılma hızını önlemek için bir dizi tedbir aldı. Buna göre Esenler Dörtyol Meydanı’nda HES kodu uygulaması başladı. HES kodu uygulamasında izolasyonda olması gerektiği halde dışarı çıkanların tespit edilmesi durumunda da cezai işlem uygulanacak. Ekipler, vatandaşları meydana kodlarını kontrol ederek alırken, vatandaşlar ise artan vakalara karşı başlatılan uygulamadan duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

 

PAZARLARA DA HES İLE GİRİLİYOR

 

Esenler İlçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan tedbirler kapsamında ilçedeki kapalı ve açık semt pazar yerlerine girişlerde de bugün itibariyle HES (Hayat Eve Sığar) uygulamasına başlandı. Zabıta ekipleri, pazar esnafı ve vatandaşlara “Maske kullanımı, sosyal mesafe ve temizlik” konularında uyarılarda bulunuyor, pazarın giriş ve çıkış noktaları, pazarcı esnafının tezgâh mesafesi ve pazarın işleyişine ilişkin bilgiler veriyor.

 

TEDBİRİ BUGÜNDEN ALIYORUZ

 

Çalışma hakkında bilgi veren ve vatandaşları koronavirüse karşı alınan tüm önlemlere uymaya davet eden Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Osman Gökçebaş, “Artan vaka sayılarını da gözeterek birtakım tedbirlere başvurduk. İstanbul’un en yoğun noktalarından olan bu alana giren vatandaşlarımızın temaslı veya Covid’li olup olmadığına yönelik girişte HES Kodu uygulamasına tabi tutmaya başladık. Bugün almadığımız tedbir, ileride daha ağır tedbirlere tabi olmamıza neden olacaktır” dedi.

 

Diğer Haberler