Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 7 Haziran 2016

ABONE OL

Dörtyol Meydanı’nda Ramazan Coşkusu

11 ayın sultanı Ramazan'ın manevi iklimi, Esenler’i tüm güzellikleri ile kuşattı. Ramazan coşkusu, Dörtyol Meydanı’nda oluşturulan etkinlik alanında gerçekleştirilen sanatsal ve kültürel etkinliklerle doyasıya yaşanmaya başladı.

11 ayın sultanı Ramazan’ın manevi iklimi, Esenler’i tüm güzellikleri ile kuşattı. Ramazan coşkusu, Dörtyol Meydanı’nda oluşturulan etkinlik alanında gerçekleştirilen sanatsal ve kültürel etkinliklerle doyasıya yaşanmaya başladı.

Esenler Belediyesi’nin bu yıl “Vakit Kardeşlik Vakti” sloganıyla düzenlediği etkinlikler, Ramazan’ın ilk gününde Esenlerlileri Dörtyol Meydanı’nda buluşturdu. Ramazan ayı boyunca iftar ve teravih namazının ardından düzenlenecek etkinliklerin ilkinde Ramazan coşkusu zirveye taşındı. Dörtyol Meydanı’ndaki ilk gün etkinliklerine; Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler Müftüsü Halil Şekerci, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, Belediye Başkan Yardımcıları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

VAKİT KARDEŞLİK VAKTİ

İBB Mehteran Takımı’nın konseri ile başlayıp Beyoğlu Piyalepaşa Camii İmam Hatibi İshak Danış’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti devam eden programda konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu Cehennem ateşinden kurtuluş olan Ramazan’ın ilk gününde bizleri burada buluşturan Rabbime hamd ediyorum. Bu yıl Ramazan konseptimizi ‘Vakit Kardeşlik Vakti’ diyerek sloganlaştırdık. Aslında bugün kardeşliğe ne kadar ihtiyacımız olduğunu, kardeşliğin tam vakti olduğunu düşündük. Çünkü, Rabbimize verdiğimiz sözün ilk şartı kardeş olmaktır. Bu kardeşlik, karın kardeşliğinden, hemşehrilikten, komşuluktan ötedir. Allah, bizi ‘Müminler kardeştir’ diyerek yarattı. Kim ki bu topraklarda Türk, Kürt, Arap, Acem diye ayrım yapıyorsa kalleştir. Biz; Türküyle, Kürdüyle, Acemiyle, Arnavutuyla, Zazasıyla hep birlikte Türkiye’yiz, hep birlikte kardeşiz. Bu kardeşliği bozmaya kalkanlar, kendi tuzaklarına, kendi hendeklerine düşecektir” dedi.

GÖKSU: KARDEŞLİK BURADA BAŞLADI

Etkinliklerin ilk gününde meydanı dolduran vatandaşlara hitap eden Başkan Göksu, Türkiye’nin öncülüğünde dünyada bir ilk yaşandığını belirterek, “Bugüne kadar bir ülke bugün, diğeri yarın bir diğeri öbür gün oruca başlıyordu. İlk defa, Türkiye’nin öncüğünde bütün İslam ülkeleri aynı gün oruca başladı elhamdülillah. Kardeşlik burada başladı. Nasıl yeryüzünde insanlığın vicdanı olduysak, yeryüzünde insanlığın kardeşliğini gösteren ülke olduk” diye konuştu.

KARDEŞLİĞİMİZİ BİR KEZ DAHA HATIRLAYALIM

Bir ay boyunca Dörtyol Meydanı’nda çok özel etkinliklere ev sahipliği yapacaklarını ifade eden Başkan Göksu, sözlerini şöyle tamamladı:

“Ramazan’ı bu yıl da dolu dolu yaşayacağız inşallah. İftarlarımızla, sahurlarımızla, Ramazan’a uygun etkinliklerimizle birlik ve beraberlik ruhuyla yaşayacağız. Tüm Esenlerli kardeşlerime sesleniyorum: ‘Gelin bu Ramazan’da her gün bu meydanda buluşalım, tanış olalım, kardeşliğimizi bir kez daha hatırlayalım’ diyorum”.

Başkan Göksu’nun ardından Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal ve AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran da kısa birer konuşma yaparak, vatandaşların hayırlı bir Ramazan ayı geçirmeleri temennisinde bulundular.

İLK KONSER AHMET ÖZHAN’DAN

Ramazan etkinliklerinin son bölümünde sevilen sanatçı Ahmet Özhan sahne aldı. Esenlerliler, Ahmet Özhan’ın verdiği tasavvuf müziği konseri ile keyifli dakikalar geçirdi. Ahmet Özhan Esenler’de bulunmaktan duyduğu mutluluğu ifade ederek; “Bir yıl aranın ardından tekrar sizlerle buluştuk. Çok özlemiştik. Sizlerle birlikte olmaktan dolayı çok mutluyuz” dedi.

BAŞKAN GÖKSU ANADOLU SOKAĞI’NI GEZDİ

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, konserin ardından il dernekleri ile çeşitli sanat dallarının icra edildiği Anadolu Sokağı’nı gezdi. Stantları tek tek dolaşan Göksu’ya AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, belediye başkan yardımcıları ve bazı meclis üyeleri de eşlik etti.

Diğer Haberler