Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 21 Kasım 2011

ABONE OL

Dörtyol için geri sayım

Esenler Dörtyol Meydanı Projesi için geri sayım başladı. Proje kapsamında peyzaj çalışmaları da dâhil olmak üzere trafikten arındırılan Dörtyol’da yayalaştırma çalışmaları tamamlanırken; trafiğin yer altına alınmasıyla ilgili çalışmalarda da son aşamaya gelindi. Projenin yılsonuna tamamlanması bekleniyor.

Esenler Dörtyol Meydanı Projesi için geri sayım başladı. Proje kapsamında peyzaj çalışmaları da dâhil olmak üzere trafikten arındırılan Dörtyol’da yayalaştırma çalışmaları tamamlanırken; trafiğin yer altına alınmasıyla ilgili çalışmalarda da son aşamaya gelindi.  Projenin yılsonuna tamamlanması bekleniyor.

Esenler’in merkezi konumundaki Dörtyol Meydanı’nda devam eden çalışmalarda son aşamaya gelindi.  İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve Esenler Belediyesi işbirliği ile yürütülen Dört yol Meydanı Projesi kapsamında meydan,  trafikten arındırılarak yayalaştırışlaştırılırken;  trafiğin yer altına alınmasıyla ilgili asfalt çalışmaları da tamamlandı. Esenler Belediyesi ile ortaklaşa yürütülen çalışmalar ile Esenlerliler,  peyzaj çalışmaları ile daha güzel ve modern hale getirilen yepyeni bir meydana kavuştu. Meydanın yayalaştırılmasıyla beraber 20 dönümlük büyük bir kent meydanı ortaya çıktı. Atışalanı Caddesi ( Atatürk Heykeli- Merkez Cami arası ), İstanbul Caddesi (Atatürk Heykeli – Kaymakamlık arası ) ve Ömer Seyfettin Caddelerini kapsayan proje çerçevesinde, Atışalanı Caddesi’ne ait kısmın tamamı, İnönü Caddesi tarafında EDİM Marketin sokağına kadarki kısım ve İstanbul Caddesi’nde parkın sonuna kadarki kısım tamamen yayalaştırıldı.

Trafiğe köklü çözümİnönü Caddesi ve İstanbul Caddesi istikametindeki trafik akışı ise; yeraltından olacak şekilde yeniden düzenlendi. Yer altı güzergâhının girişi ise;  İnönü Caddesi üzerinde (Altgeçit başı) EDİM market sokağından başlayarak, İstanbul Caddesinde parkın bitiminde yerüstüne çıkılacak şekilde yapıldı.  Trafik altgeçidinin uzunluğu ise; 140 metre olarak düzenlendi.  Böylece bölgedeki trafik sorununa köklü bir çözüm getirilmiş oldu. Tünel geçişiyle ilgili çalışmaların yanı sıra asfalt çalışmalarının da tamamlandığı projede, tünel üstündeki meydanın zemin kaplaması ile ilgili çalışmalarda da son aşamaya gelindi. 

Dörtyol, çiçeklerle donatıldıEsenler Dörtyol Meydanı’nın yayalaştırılmasıyla beraber peyzaj çalışmaları da yapılarak Dörtyol, çiçeklerle donatıldı.  Esenler Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapılan peyzaj çalışmaları kapsamında; meydanda 11 adet mini bahçeler oluşturularak,   338 adet kasımpatı ve 13 adet mazılar dikildi.  Kullanılan kasımpatılar, mazı ve çim alanları Esenler halkına görsel bir şölen havası yaşatarak, vatandaşlar tarafından büyük beğeni gördü.

 

Diğer Haberler