Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 7 Temmuz 2014

ABONE OL

Dörtyol’da Türkülü Bir Gece

Esenler Belediyesi'nin düzenlediği Ramazan etkinliklerinin 9. gününde vatandaşlar, önce pandomim gösterisi izlediler, ardından da türkülerle dolu bir gece geçirdiler.

Esenler Belediyesi’nin düzenlediği Ramazan etkinliklerinin 9. gününde vatandaşlar, önce pandomim gösterisi izlediler, ardından da türkülerle dolu bir gece geçirdiler.

Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün organize ettiği Ramazan etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor. Programlar kapsamında Dörtyol Meydanı yine renkli görüntülere sahne oldu. Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da meydanı dolduran binlerce Esenlerli’yi yalnız bırakmadı. Ramazan’ın 9. gününde düzenlenen programa Başkan Göksu’nun yanı sıra; AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan ile Gençlik Kolları Başkanı Erdal Başak ve bazı Belediye Meclis üyeleri de katıldı.

“KÖMÜR İZİ” BİR PANDOMİM

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, pandomim sanatçısı Mehmet Selin Sağdıç’ın sergilediği pandomim gösterisiyle devam etti. Sağdıç, “Kömür İzi” adlı gösterisinde Soma’da hayatını kaybeden 301 maden işçisini anlattı. Gösteri, izleyenlerden büyük beğeni topladı.

HÜCRELERİNİZLE HİSSEDİN DİYE

Programda konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Ramazan arınmak, paylaşmak demektir. Bugünler çok kıymetli günlerdir. Bunu iyi bilmek zorundayız” dedi. Göksu, “Esenler Belediyesi olarak her bir sokağımızın Ramazan’ı bütün hücreleriyle hissetmesi için şehrin her bir sokağında iftarlar ve etkinlikler düzenliyoruz” diye konuştu. Göksu konuşmasının sonunda, rahatsızlığı sebebiyle gecede sahne alamayan sanatçı Murat Göğebakan için Allah’tan acil şifalar diledi ve meydanı dolduran vatandaşlarla birlikte sevilen sanatçı için dua etti.

ESENLER MARKA OLDU

AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan da, programda “Esenler’de Ramazan bir marka hâline geldi. Bugün Ramazan programı denince akla Esenler geliyor” şeklinde konuştu.

TÜRKÜ DOLU GECE

Gecenin sonunda Türk halk müziğinin genç sesi Necdet Kaya, seslendirdiği türkülerle dinleyenlere yer yer duygusal, yer yer de eğlenceli dakikalar yaşattı. Kaya, sanatçı büyüğü Murat Göğebakan’a sahneden geçmiş olsun dileklerini iletti. Esenlerlilerle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren sanatçı, meydanı dolduran vatandaşlara teşekkür etti. Uzun İnce Bir Yoldayım ve Yeşil Ördek gibi sevilen türküleri seslendiren sanatçı, sahne performansıyla da göz doldurdu.

Diğer Haberler