Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 10 Temmuz 2011

ABONE OL

Dönüşümün Bayraktar’ı!

Esenler Belediyesi tarafından “Her atık çöp değildir” sloganından yola çıkılarak hayata geçirilen geri dönüşüm projesine vatandaşlardan büyük destek geliyor. 76 yaşındaki Terziye Bayraktar da Esenler’in gönüllü geri dönüşümcülerinden biri.

Esenler Belediyesi tarafından  “Her atık çöp değildir” sloganından yola çıkılarak hayata geçirilen geri dönüşüm projesine vatandaşlardan büyük destek geliyor. 76 yaşındaki Terziye Bayraktar  da Esenler’in gönüllü geri dönüşümcülerinden biri. Esenler Kemer Mahallesi’nde tek başına yaşayan 76 yaşındaki Terziye Bayraktar, daha temiz ve daha sağlıklı bir Esenler için geri dönüşüme tam destek veriyor.  Evinin bahçesinde mavi poşetlerde topladığı kağıt, plastik, ambalaj ve metal ambalaj atıkları her hafta Esenler Belediyesi Geri Dönüşüm araçlarına teslim eden Bayraktar, geri dönüşüme katkıda bulunmaktan son derece memnun.  Geri dönüşüme destek vererek hem ç evreye, hem de ekonomiye katkıda bulunan Bayraktar,  doğal kaynaklarımızı korumak ve verimli kullanmak için geri dönüşümün çok önemli olduğunu dile getiriyor.

Geri dönüşüm bilincinin ülke genelinde yaygınlaşması gerektiğini belirten Terziye teyze, Esenler Belediyesi’nin başlattığı Geri Dönüşüm projesinin diğer ilçelere de örnek olması gerektiğine dikkat çekerek, “Herkes geri dönüşüm konusunda üzerine düşen görevi yapmalı. Hep birlikte elimizden geldiği kadar geri dönüşüme destek vermeliyiz. Ben bu yaşta geri dönüşüm için ne yapabilirim diye düşündüm ve değerlendirilebilir atıkları toplayarak geri dönüşüme destek vermeye başladım” diye konuşuyor. Geri dönüşüm aracını her hafta dört gözle beklediğini kaydeden Bayraktar, “Projeyi başlatanlardan Allah razı olsun. Dilim döndüğünce anlatıp, konu –komşu herkesi bu kampanyaya destek olmaya çağırıyorum” dedi.

 

 

Diğer Haberler